Avatar uživatele
ivzez

Ďábelská snaha o rozklad EU? Nebo naopak snaha EU diktovat USA?

Zajímají mne Vaše názory. Jak už asi všichni tušíte, svůj pohled připojím později.

https://www.in­fo.cz/svet/da­belska-snaha-o-rozklad-eu-politici-varuji-pred-trumpovym-planem-na-obchodni-dohody-primo-s-jednotlivymi-zememi-4416.html

________

Doplňuji:

Děkuji všem za odpovědi.

Já Trumpův záměr jednat s jednotlivými zeměmi nepovažuji za snahu o rozklad EU. A když se
podívám na to, co EU „provádí“ a kam pomalu, ale jistě směřuje, vůbec se Trumpovi nedivím…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ivzez

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Drap, redy, Zvědavý, gecco, shaman88 před 2632 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

O rozklad EU neni třeba se snažit. Stačí počkat.Zákonitě se dříve či později rozpadne sama. Nic podobného, nedemokraticky vzniklého prozatím nikde dlouhodobě nefungovalo.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Je to prostě Trumpova politika, která je vedena s cílem zajistit prospěch USA. Jestli bude v tomto směru úspěšná nebo ne, to ukáže budoucnost. Kvalitní evropský politik by neměl panikařit a naříkat, ale měl by se snažit přizpůsobit nové mezinárodní situaci, snažit se ji přečíst. A zajistit co největší prospěch svojí straně, v tomto případě EU. Jenže mi připadá, že tady se už umí jenom naříkat, vydávat prohlášení a rezoluce a ostře kdeco odsuzovat. A to je v bleděmodrém to, co vedlo v USA ke zvolení Trumpa. (I když v USA se vždycky vedla >nějaká< politika. Tady už se v podstatě nevede žádná.)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Kačer se snažit a nabízet může cokoliv. Třeba i ty individuální obchodní dohody s jednotlivými státy EU. Ty ale země uzavírat nesmí, takže pokud se vše dodrží, pak si USA vylámou zuby. Jeden ze smyslů existence EU je právě protiváha americké ekonomice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Ivzez, zachovejte klid, Sášenka Vondra a pan moudrý velevážený kníže, napsali Trumpovi doporučený dopis, nechť podpoří EU a nevěřit Rusku a Putinovi a ten dopis má tak velkou váhu, že jej Trump vezme na vědomí a poslechne doporučení z malé bohaté země ve středu Evropy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zvědavý

EU chce diktovat USA. Do jejich vnitřních záležitostí je jim přitom ho*no. Ještě před 30-ti lety by se něco takového vůbec neřešilo. USA pod vládou slabochů a vlesdoprdelků Clintona, Bushe a Obamy ztratila hodně ze své velikosti. Trump bude chtít navázat na Reagana. EU je největší zločinecká organizace v historii. Italská mafie či mafie Pabla Escobara je proti ní nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… bez ohledu na cokoli, o peníze a moc jde vždy v první řadě na všech frontách …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Kuwská Trumpova snaha o získání pozornosti…
Mááárketing, nic víc…
😉
Ani názor amerického prezidenta nemá převahu nad smlouvami odpovídajícími právu v dané době platnému…
Pokud dotyčný nehodlá právo nahradit silou – a to, nyní, nemůže… Neumí… Nemá tu sílu…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Rád bych na tuto zapeklitou otázku také odpověděl. Nemít svůj vlastní život..........
Počkám, zajímá mne ten pohled ;))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

jestli je to snaha o rozklad EU, to netuším. Ze strany Trumpa by mi to přišlo jako příliš sofistikovaná strategie, na druhou stranu jeho pravá ruka (velké B) to může zamýšlet všelijak. Já to považuji za způsob, jak se pokusit vyjednat výhodnější podmínky (of course, USA first!), protože jednání dvojice USA x Litva bude mít zákonitě jiné parametry, než vyjednávání s celou EU. Evropské země by byly šílené, kdyby na to přistoupily. Jako rovný s rovným může samo za sebe s USA vyjednávat snad Německo, méně už Francie. A co země, jako je ČR? .........

Upravil/a: xxx3

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek