Iceman88

Dá se zneužít mé trvalé bydliště???

tinyurl.com/32yd­x3dn

Napíšu to tu ve stručnosti. Ve čtvrtek kolem 11:30 mi volala jedna ženská z T-mobilu. Něco mi nabízela, prostě zdarma SMS do všech síti T-mobile zdarma, potom nějaké volné minuty zdarma, ano, souhlasil jsem, nadiktoval jsem jí mou adresu i směrovací číslo, jenže potom po mě chtěla i rodné číslo, tak jsem řekl, že jsem si tu občanku někde zapomněl. Ona po mě, že lžu, že je z T- mobilu a že je to normální a klasický běžný postup, potom už jsem na její dotazy neodpovídal a ona zavěsila telefon.

Když jsem jí volal zpátky, tak je ten telefon věčně nedostupný, jen jsem jí chtěl říct, ať nikdo v ten den příští středu a čtvrtek nejezdí, že o to nemám zájem. No proč bych měl, nehodlám nic platit měsíčně, já dobíjím kredit za 800 Kč a vydrží mi to i někdy půl roku.

Dá se zneužít mé trvalé bydliště???

Odpovědi
elkon

Když to dovolíš, tak jistě. Vše se dá zneužít v nesprávných ru­kou.

Hlada

Nedá. Celé slavné utajování osobních údajů je zhovadilost k obhájení existence zbytečného úřadu. Jméno, adresa a telefonní číslo bylo po desetiletí veřejně v každé telefonní budce a nikomu z toho žádná škoda nevznikla.