Jose1f

Existuje možnost jak se dozvím, zda se někdo cizí bez mého vědomí nepřihlásil k trvalému pobytu do mého bytu?

Mám na mysli případ, kdy přišel exekutor a začal zabavovat věci vlastníkovi bytu (a ne dlužníkovi), protože dlužník se podvodem přihlásil k trvalému pobytu do bytu tohoto vlastníka (přitom se tam nezdržoval, ani nevybíral poštu). Existuje způsob, jak mohu prověřit, zda se někdo cizí nepřihlásil bez mého vědomí do mého bytu k trvalému pobytu?

Nejlepší odpověď
Deli

Musí Vám to zodpovědět na příslušném městském či obecním úřadu.

Další odpovědi
Drap

Na příslušném městském nebo obecním úřadě. Pokud chce někdo trvalý pobyt ve vašem bytě, vy jako majitel musíte dát k tomu souhlas.

Michal Kole

K přihlášení k trvalému pobytu na něčí adresu stačí zfalšovaná plná moc.

Úředníka vůbec nenapadne zvednout telefon a skutečnému vlastníkovi zavolat a zeptat se přímo.

Dokonce ani nevyžaduje notářky ověřený podpis.

Zatím než bude víc rozšířen e-goverment tak se chodit pravidelně přeptávat na městský úřad a dělat ze sebe blbce.

Fidel

JE naprosto v pořádku, že se nevyžaduje notářky ověřená plná moc. Pokud úředník přihlásí k trvalému pobytu osobu X bez vědomí majitele, tak se mohou dotyční dopustit tč podvodu, zneužití pravomoci úřední osoby, zneužití cizích práv + připadá v úvahu náhrada škody + náhrada škody za nesprávné úřední rozhodnutí či postup… no problem