autacek

Dá se vznik tornád na území ČR předpovědět?

Nejlepší odpověď
Emefej

To zatím nedovedu ani v USA, kde s nimi mají mnohonásobně větší zkušenosti. Dá se pouze předpovědět vytvoření meteo podmínek vhodných pro vznik tornáda.

Další odpovědi
Dochy

Ne. Může se vyskytnout jako doprovodný jev téměř každé bouřky.

Drap

Zatím ho neumí předvídat nikde na světě, tak proč by to u nás mělo být jinak?

dudu

Tornádo se nedá předpovědět, to nejhorší už se přehnalo, říká meteoroložka.
Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/tornado-hodoninsko-chmu-pocasi-boure.A210624_224­841_domaci_vlc?zdroj­=patro_lidovky

paul1

Těžko, je to souhra více náhodných okolností.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.