MonkeyKing

Dá se vyžít z 50 Kč na den?

Co se týče jídla pro jednu osobu.
Jak nejlépe ušetřit, když toho beztak moc nejim ,ale jídlo je i tak drahý.
Kupovat větší balení, ze kterého se dá déle vyžít?

Nejlepší odpověď
xxx3

pokud se jedná pouze o jídlo, tak se vyžít dá, ale nebude to žádná hitparáda. Důležité je kupovat hlavně potraviny s výhodným poměrem jejich výživové hodnoty k ceně – např. luštěniny, zelí apod. a vyhledávat slevy.

Další odpovědi
Cenobita

Ano dá:

na pití voda z potoka, snídaně, obědy a večeře v Naději, nebo na jídlo štrychle chleba za cca 20 Kč a krabicové víno za cca 20 Kč, cigarety se válí všude po zemi, a ubytování pod mostem. Vidím je denně když jedu devítkou kolem hlavního, vypadají jako čundráci kteří vyrazili na vandr v seniorských letech.

redy

To snad ani nejde, padesát korun na den…
I kdybys jedl jednou denně, tak akorát onemocníš a pak u…š –

marci1

Krátkodobě lze. Výhoda je, když máš zahradu, ze které máš ovoce, zeleninu, brambory. Dobré je, si navařit luštěniny, zelnou, bramborovou polévku. Místo masa vejce. Takové brambory s volským okem nebo s kefírem jsou výborné. 🙂

Zdroj: Vlastní zkušenost

BlurryFace

Ano, když jsem byla malá, tak jsme často měli jen 50kč na den a žiju 🙂

ivzez

Dá.
Řada důchodců musí vyjít i s menší částkou.

Drap

Každý má jiné představy o vyžití. Když se uskrovníš, budeš jíst jen chleba a mléko, tak ti to vyjde. Ještě ušetříš.

Dochy

dá se přežít. Ale bude záležet na dalších podmínkách…

anonym

Variant je dost.. Uvedu pár příkladů.. Vyžít se dá, ale nebude to žádná sranda.

  1. Sehnat si dobrou partu bezdomovců, či alespoň jednoho a spolupracovat.
  2. Zajít na úřad práce a pokusit se spolupracovat a hledat práci.
  3. Pokusit se zajistit si hmotnou nouzi, ale to nejde když máte věci které můžete prodat.
  4. Pokud můžete psát sem, tak máte internet a jistě tak můžete hledat práci. Většinu zaměstnání jsem sehnal díky počítači s připojením k internetu.
  5. Kontaktovat členy rodiny s prosbou o pomoc. Možná půjde domluvit i krátkodobý pobyt. Když budete i pomáhat, tak by pobyt mohl trvat i delší dobu.
  6. Možná vám někdo z rodiny/příbuz­ných/známých nabídne velmi výhodný podnájem v jejich domovu.
  7. Pokud nechcet spolupracovat s lidmi, tak pak nezbývá, než žebrat, či jíst cokoliv najdete a budete žít jako tulák na cestách

Dalo by se pokračovat.. Ostatní vám tu dají přímo tipy jak vyžít s 50 Kč a já poskytnul pár alternativ.. I tak hodně štěstí a houževnatosti komukoliv kdo toto denně řeší.

ten který je

Zcela určitě ano,dobrou radu můžou poskytnout stránky freeganů nebo rady některých českých důchodců.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Freeganismus
http://www.ex­tra.cz/seznam­te-se-s-muzem-ktery-vari-skvela-jidla-z-popelnic-neutrati-za-suroviny-ani-korunu-a-jeho-recepty-jsou-hitem

I já se připravuji na důchod,jen nevím zda v popelnici ještě něco najdu.

defend

Kdysi dávno, se dalo za 50 Kčs,–, ale dnes? Při cenách v obchodě, by to byl asi zázrak, možná rohlík, 1/2 chleba to je již 16,– Kč a teď salám, nebo sýr?? 1 vejce a konec?? Copak takhle se dá žít? Je to o zdraví??