Minaaa

Dá se nějak vystoupit ze systému?

Nejlepší odpověď
aliendrone

NEDÁ! Budeš SVŮJ mít pozemek? Zaplatíš daně! Nezaplatíš daně/poplatky? EXEKUCE! A jaká jsi byla. ;) :D :D
I kdybys zdrhla na konec světa, tak systém si tě VŽDYCKY najde, zpravidla ale se dříve „dobrovolně“ dostavíš sama. :(

Další odpovědi
Drap

Ano, takto je to možné. Odstěhuj se na svůj pozemek, s vlastní studnou,pěstuj s tam co spotřebuješ a co umíš Vznikne ti sice dluh na zdravotním pojištění, ale pokud chceš úplně ze systéu, tak ti to může být jedno, zdravotní pči nebudeš využívat a v případě nemoci se budeš léčit byliama. Sociální člověk plait nemusí, ale samozřejmě nedostane žádný důchod a jiné sociální dávky. Nepředpokládám, že budeš využívat elektřinu, nebo plyn. Musí však vyprodukovat o něco více a přebytky někomu ptodat, abys měla na šaty, drogstické zboží a podobně, i když při troše šikovnosti s můžeš vyrobit i to. Jediné, co budeš muset zaplatit, bude daň z pozemku, popřípadě z nemovitosti. Ta však nebývá nijak velká.Nikdo ti v tom nebrání. Přeji mnoho zdaru. Napsal bych ti ať se nám ozveš, jak to jde, ale ty nebudeš ít be techniky a popatků jak dát vědět.

led

Skoro úplne, všimnite si slovo „skoro“, teda nie úplne sa dá.
Zo systému nedokáže nikto vystúpiť, kto už raz bol evidovaný (dokonca ani v prípade následného pobytu v posmrtnom svete). Nepodarilo sa to ani túlavým bezdomovcom.

Ako vystúpiť so systému aspoň čiastočne? Dá sa ak:
1 – máte dostatočný finančný príjem potrebný pre život bez práce, napríklad dôchodok, (stále ostávate v evidencii žijúcich dôchodcov)
2 – nepotrebujete, prípadne ignorujete zdravotníctvo a ukončíte kontakty s lekármi
3 – máte vlastné bývanie so zdravotne nezávadnou vodou a dostatočným teplom (napríkľad zemľanku pri potoku s vlastným ohniskom a palivo zozbierate z prírodných zdrojov (napríklad odpadové drevo, kravské lajno a podobne, slnečnú energiu) a súčasne platíte daň z pozemku (zase tá evidencia u daniarov) a nezabudnite na ekologické likvidovanie odpadu
4 – v obchodov budete platiť v hotovosti

dodatok.
dobre sa mi radí, keď mám dôchodok a využívam prírodnú lekáreň, teda nemusím naháňať peniaze na zvyšok pobytu na Zemi.

Mravenec

Deštný prales, ostrov, poušť,…

Pepa25

Samozřejmě, vždy je možná větší nebo menší změna. Třeba je možné vstoupit do kláštera.

Disraeli

1. Stát se apolitou (ono to úplně nevylučuje vlastnictví ani to úplně nemusí znamenat bezdomovectví – tak jak si ho většina představuje) nebo se přestěhovat do takových zemí, kde není žádné takové zatížení na občana – včetně daní.
Samozřejmě základné předpoklad je, být zcela samostatný. Člověk může být samostný v přírodě i ve společnosti (nebo její blízkosti). Stačí mu málo, dokonce i na cestování a podobně. Je nutno si však něco osvojit a přízpůsobit se. Je potřeba uspokojovat hlavně základní tedy životní potřeby (z nichž se odvíjejí i ty další)… k tomu netřeba práce, dokonce ani příjmu ani peněz. JENŽE ono to není nějak jednodušší, než „být součástí systému“. Peníze jsou prostředek a usnadňovatel.
Zpravidla platí, že cokoli spojeného s existencí ve společnosti, žitím v civilizaci, tak je to spojeno s právy – a tedy zároveň povinnostmi – a financemi, včetně téměř jakéhkoli vlastnictví a využívání prostředků.
Každopádně na internetu je dost infa, které tě někam navede (např. k literatuře) a ukáže ti, jak se žije samostatně, v přírodě, jak žijí a fungují „primitivní“ společnosti a lidé, atd… samozřejmě bez peněz. Dokonce existují i knihy a tipy „jak vystoupit ze systému“… různě podané. Spousta lidí (i známých) procestovalo svět nebo žilo i žije mimo civilizaci a vystačí si s málem… a nemají žádné povinnosti ani závazky vůčí státu.

2. Získat finanční gramotnost a naučit se hospodařit. Netrávit čas obětováním se, stavěním peněz na první místo (paradoxně ti, co peníze mají, je na první místo nekladou, ti co jen přežívají a honí se za penězi, jsou pro ně téměř nejdůležitější a přehnaně na nich lpí. Ti, co jsou bohatí, NĚJAK zbohatli a určitě to nebylo takovým přístupem k penězům, jaký má většina. Je potřeba přistupovat k penězům jako k nástroji, jako k hodnotě a celkově vnímat finance z širšího úhlu – nadhledu, vědět, jak fungují, jaké jsou možnosti). „Povznést se“ nad systém, nepracovat pro systém, ale nechat systém pracovat pro tebe. Nebo jinak: nepracovat pro peníze, ale nechat peníze pracovat pro tebe. Finance jsou „jen“ prostředek. Sakra důležitý, mnohostranný prostředek, který může mít několik podob i využití, ale nedává smysl obětovat život penězům a pracovat pro ně. Peníze musí pracovat pro tebe a pomáhat ti, opak nedává smysl a je dokonce v rozporu s principem peněz. Neměly by ti škodit, neměla bys pracovat pro ně, neměly by ti ztěžovat život.

Není systém jako systém. Zatížení a poměry jaké jsou v ČR, nejsou někde jinde (na mnoha místech jsou stejné, jinde jsou horší, ale na několika místech jsou i mnohonásobně lepší). V jiných státech jsou jiné přístupy, jsou bohatší, jsou tan vyšší mzdy/platy, víc příležitostí, (téměř) nulové daně a různé byrokratické zatížení, žádné složitosti, spousta věcí zdarma (třeba včetně zdr. pojištění) atd. Takže to může být i otázka státu, kde bydlíš nebo rovnou, kde máš občanství. Zvaž změnu za lepším. Člověk nemusí zemřít tam, kde se narodil – nebo jen kousek odtud… a už vůbec ne ve stejných poměrech. Je třeba změnit hlavně přístup. Člověk si moc nevybere, kde a jak se narodí, do jakého místa a poměrů, ale kde a jak život prožije, to už je na něm. Včetně otázky bohatství/financí, spokojenosti atd.

Filip84

Ano, po upřesnění dotazu se dá odpovědět: to můžeš.

Vůbec nepíšeš, jaké máš povinnosti, závazky, jestli máš děti, jestli bydlíš ve vlastním, nebo v nájmu, jsi zadlužena atd. atd.

Když tohle pominu, tak ano, můžeš, velice jednoduše: musíš si to „srovnat v hlavě“, zbavit se podvědomé touhy po Übermächtigungu („přemocňování“, růstu růstu, růstu moci, peněz, hromadění majetku, zážitků etc. etc.).

Pokud bys žila, jako naši předci před cca 100 – 150 lety, tj. na vlastním pozemku bys si svépomocí postavila barák, který by měl kuchyni, spíž, a v lepším případě jednu cimru, bez elektřiny, plynu, telefonu, u toho baráku bys měla chlév, a v něm krávu, nějaké to prase, no a pole, měla bys maximálně troje šaty a dvoje boty: jedny šaty „parádní“, druhé všední, třetí na práci, to samé boty, tak:

  • na oblečení potřebuješ pár stovek měsíčně stranou,
  • musíš zaplatit veterinární péči o hospodářská zvířata, což až tak drahé není, nějaká tisícovka stranou,
  • většinu jídla bys si vychovala a vypěstovala, koupit bys musela koření, sůl, no a potřebovala bys finanční reservu kdyby se neurodilo, nebo něco podobného, zase pár tisícovek.

Klidně můžeš zrušit trvalý pobyt, platné právo to umožňuje, a jestliže zrušíš trvalý pobyt, nemusíš mít ani občanský průkaz a nemusíš platit veřejné pojištění.

Pokud budeš podnikat, nebo pracovat, pak stejně pojištěná budeš, no a pokud ne, můžeš si ho platit jako kdokoli jiný bez trvalého pobytu (většinou cizinci), tj. v za cca dvojnásobek sazby pro osoby bez zdanitelných příjmů.

Ale nedoporučuju to udělat, komplikovala by se tím třeba možnost zaměstnání. Ty budeš potřebovat na život měsíčně částku, kterou hravě vyděláš i nekvalifikovanou prací na dohody o provedení práce / pracovní činnosti, nebo na HPP, ale na zkrácený pracovní úvazek. Není ale nikde řečeno, že musíš vykonávat závislou činnost, můžeš doma něco vyrábět, šít, a pak to prodat, hodně záleží na tom, jak velké bys měla zázemí, co umíš, a jak to umíš prodat.

Možností je! 🙂

Viktorie II.

Z bankovního systému? Upřesní dotaz!

Kazatel

Ano, přestaň hrát.

aliendrone

Drap>>> Jo, blbě upadneš a zlomený obratel exkluzivně vyspravíš odvarem z koňského kopyta. Slepáka jakbysmet. Děti do školy – máš vůbec představu KOLIK dnes stojí „základní nutné školní potřeby“? I kdyby žila jako divoch a přežvykovala kůže, aby měla v zimě v čem chodit, tak se NEOBLÉKNE, protože lovit nemůže (pokud by to zkusila, šlo by o pytláctví) ;) :D :D

Minaaa

Myslím úplně. Chtěla bych žít bez toho,abych musela běhat za penězmi, být v celém tom chaosu, kde se každý honí z práce do práce. Moc se mi v životě nedaří, pořád mě stíhají jen účty a stres. Mám 2 práce a přesto to nestačí. Už nemám chuť takto žít, chci si pěstovat svou zeleninu a ovoce a nemít stále strach co zase přijde, jestli zaplatím všechny účty apod. Nechci chodit po úřadech a všude se muset registrovat. Chtěla bych žít prostě svůj život nezávisle na státě

led

skúsim s vami viesť fiktívny rozhovor, dúfam, že sa vás to nedotkne (len použijem citát z vašeho diskusného príspevku („M“ ste vy a „L“ som ja
M- Chtěla bych žít bez toho,abych musela běhat za penězmi, být v celém tom chaosu, kde se každý honí z práce do práce. Moc se mi v životě nedaří, pořád mě stíhají jen účty a stres.
L- je to ťažké, náročné na psychiku osamelého človeka.
M- Ale už nevidím iné riešenie
L- Nemáte pravdu.
Vždy je riešenie, len treba svoje nároky prispôsobiť svojim možnostiam.
Napríklad:
nemám peniaze na auto? Nejazdím autom, aspoň urobím niečo pre svoje zdravie.
Potrebujem módne šaty? Nie, pokiaľ sa mi páčia doterajšie a nie sú veľmi obnosené.
Musím si sadnúť do cukrárne? Nemusím, alebo aspoň nie tak často. Veď stretnúť a klebetiť sa dá aj v parku, alebo na prechádzke v lese.
a tak ďalej…
Jednoducho nesnažte sa žiť nad svoje možnosti.

Minaaa

Drapovi: nemůžu tě kontaktovat, děkuji za tvou odpověď