mosoj

Dá se hokejový tým Rakouska od týmu ČR převálcovat?

České hokejové mužstvo prý převálcovalo Rakousko! To se máme s čím chlubit. Já bych řekl, že Rakousko jsme porazili. Převálcování je výplod namyšlených hlav!!

Nejlepší odpověď
quentos

Jde přece o ten rozdíl. Porážka o osm gólů se klidně převálcováním dá nazvat, zvlášť když soupeř nedal ani gól.

Další odpovědi
marci1

Pokud to tak mluvčí (citové zaujetí) cítí, tak dá. Převálcovat je exp. vyjádření. Pokud bychom „převálcovali“ Rusko, to by bylo. 🙂
https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-soucasne-cestiny/p%C5%99ev­%C3%A1lcovat?

ten který je

O převálcování soupeře by se dalo uvažovat v případě vítězství nad Ruskem nebo Kanadou.:-)

Klaproth

Ano. 8:0 je převálcování.

elkon

Je to úplně běžná nadsázka. Stačí to pochopit, ne z toho dělat problém. Je to prostě jen vyjádření převahy.