on+ona

Čím to může být, že mi od jednoho člověka dojde v SMS kousek textu a potom jen čtverečky?

Chci se zeptat: od jednoho člověka mi v SMS chodí kousek sms a potom jen čtverečky (nejsou to smajlici ani diakritika), čím to muže být?

Původní netázka
Čtverečky v SMS

Odpovědi
McArthur

Odesílatel vloží do SMS znak, který příjemce SMS ve svém mobilu neumí zobrazit. Toto dělají „chytré“ telefony svým „hloupějším“ předchůdcům.

Aby to bylo bez problémů, musel by odesílatel psát čistou SMS ve formátu SMS (ne MMS apod.), bez diakritiky a neměl by vkládat soustavy znaků, které se dají přeložit do symbolů (nejčastěji smajlíci).