jendysek

Coronahysterie – jak dlouho to budeme ještě muset žít 🤔

Kolik měsíců dáváte do úplného konce pseudocoronapan­demie a nekonečných lockdownů a zákazů cestování do světa?
Už přestávám doufát, že způsob jaký se žil před před epidemií se nevratí a že nás vlády s touhle novou totalitou nás budou obtěžovat mnoho let.

Nejlepší odpověď
Justin1

Vlády nemají za cíl nás obtěžovat, mají za cíl nás z toho dostat, ale pokud to nechápeme a nespolupracujeme, tak nás z toho nedostanou.

Další odpovědi
marci1

Pandemie je pandemie. Dalo nám to, a jsme bohatší o to, že si víc vážíme života (alespoň většina z nás). Mnoho lidí už zemřelo a velmi mnoho by zemřelo ( a udušení je strašná smrt), pokud by ty lockdowny a „zákazy“ cestování nebyly. Zřejmě jsi mladší člověk, ale existují přece naši rodiče, prarodiče a určitě bychom o ně nechtěli přijít. A to nemluvím o utrpení, které by museli prožít. Všude se pandemie zhoršuje a zřejmě (bohužel) tak brzy neskončí. Pandemie je mimořádný stav a s totalitou nemá nic společného. Pokud budou lidé takto uvažovat, dopadne to s lidstvem velmi špatně. ☹

mosoj

Patříš mezi ty co dělají vše,aby se to co nejvíce prodloužilo s co největšími následky na lidských i ekonomických obětech. Ubožáci!!! Doplatíte na to stejně jako ostatní! Vlády za to opravdu nemohou. Mohou za to nevzdělaní, neukáznění a rozmazlení lidé.

Kepler

Budeš žít jen tak dlouho, dokud tě ten vir nezkosí. Urychlíš to tím, že nebudeš nosit roušku, budeš chodit na demonstrace a jiné hromadné párty a nenecháš se očkovat. Čím dřív, tím líp. Zas bude o jednoho blbého přenašeče míň.

Alesh

Já už začínám mít dojem, že by nejlepší bývalo bylo neudělat vůbec nic. Nemám detailní informace, ale na začátku se hodně řešil Írán a jak to tak vypadá, čísla jim klesají. Pokud vím, a ať mě klidně někdo vyvede z omylu, tak neudělali žádná opatření typu lockdown apod. Na druhou stranu řada tvrdých „potíratelů“ typu Izrael, kde se hodně blblo (lockdown hodně tvrdý, teď očkují ostošest) a před nedávnem zas říkali, že jim jdou čísla stejně nahoru.
Ano, asi to nechat naráz projít přes republiku by bylo docela bolestivé, ale mám obavy, že takto se to jen oddálilo. Možná se tím pár lidí zachránilo před Covidem, před smrtí na tuto nemoc, ale taky dost možná to číslo je jen o fous menší a místo toho umřela řada lidí na neléčenou rakovinu a jiné nemoci, či odložené zákroky. A taky ten vir dál mutuje, čili tím, že se oddálí jeho potkání s některými jedinci, resp. někteří jedinci narazí až na tu zmutovanou (silnější) variantu, tak to pro ně může mít mnohem víc fatální důsledky, než kdyby si tím prošli v první vlně.
Místo toho se tu dál a dál živí hysterie a řešení furt nepřichází. Začínám mít silný dojem, že to ale mnohým vyhovuje, neboť to umožňuje leccos nařizovat, kontrolovat a samozřejmě na celé té situaci i vydělat. Trošku si začínám připadat tak napůl v Orwellově románu 1984 a napůl Kafkově Procesu.

NoFear

Nebreč. Není to žádná pseudopandemie. Je to prostě skutečná pandemie a státy/vlády za to opravdu nemohou. A zhýčkání hlupáci, kteří to popírají, dělají vše proto, aby tato nezbytná opatření s námi zůstala, co nejdelší dobu. Čím víc budou ti idioti demonstrovat a porušovat vládní nařízení, tím dýl tu s námi ta omezení a covid budou… ;) Nic jiného v tom opravdu nehledej.

Ametyst

Zajímavé je, že papaláši porušují veškerá pravidla- politici létají do zahraničí, ale nezůstanou zamčeni ve 14-denní karanténě. Roušky nenosí vůbec nebo jen pod nosem. Celebrity nám mávají z exotických dovolených, zatímco my jsme zamčeni doma, a nesmíme ani lyžovat. Ptám se: vědí snad lépe než my, že všechna ta opatření jsou nanic, že na ně kašlou???

Mc Merkurion

… do švestek (jen nevim do kterejch) …

da ny

To přece nezáleží jen na naší vládě. Drobné i propastné rozdíly mezi jednotlivými vládami různých zemí vždy budou.
Do žádného státu, kontinentu Vás nyní ani nevpustí.
Naděje umírá poslední ;D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.