Mikey

Copak si doma děláte za šťávy? Koktejly apod.?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já miluju koktejly z „plnotučného“ mléka a jahodového džemu, nebo banánu. Případně s přídavkem vanilinového cukru (pozor – ne vanilkového).
Samozřejmě udělané v mixéru až do pěny na povrchu.
Štávy si nedělám, kupuju hotové 100%. Zatím nejlepší kombinace: rajčatový džus + vodka, ale o tom jsem tady už několikrát psal. Každý podle svého šmaku.

Další odpovědi
nyjono

Vždycky dělám pár týdnů či měsíců něco a pak zas něco jiného.
Teď mám období, kdy mixuju mango, ananas a jahody nebo občas borůvky. Ředím vodou.

Stingo

Kombinuju různě banán, jahody, pomeranč, jablko, kiwi, hroznové víno, avokádo, mango, hrušky, podle toho, co mám doma a ředím vodou.

Radius

My si kupujeme jogurtové mléčné kokteily každý týden (od Mlekozfarmy) a také mošty od firmy Bromil, třeba jablečno-hruškový (je to 5 litrové balení moštu) a ty si míchám s minerálkou asi 1:1.
Dále piju hodně čaje (třeba teď Darjeeling) nebo mám rád čaj s voňatkou citrónovou (=citronová tráva -ta roste jen ve východní Asii ale chutná mi moc).

da ny

Koktejly žádné ;)
Alkohol mi nechutná/nesnesu.
Mléko nemohu…
Ovoce a zeleninu raději sním…
Syrupy s vodou nepiji.
Piji vodu, čaje, občas kávu, džus, Birell..
S oblibou mačkám šťávu z citronů, z jablek. Zřídka z mandarinek. Velmi vyjímečně z pomerančů.(a v letních měsících).

MarkettB

Já teďka zbožňuju třeba nějaké smoothie z chia semínek. Můj oblíbený je, kokos, mango a chia semínka. Všecko dáš do nějakého lepšího odšťavňovače a je to hotovo za pár chvilek.

Mikey

Všem děkuji za názor! Keplerův koktejl byl super. Markett – ten tvůj jsem chtěl zkusit, ale tak nějak to můj odšťavňovač nezvládá moc. Jaks to myslela? Nebo v čem to děláš?

MarkettB

No mám profesionální odšťavňovač. Ten to zvládá všechno dohromady. Jestli tě baví tenhle životní styl a dělání různých koktejlů a šťáv, tak není od věci jeden pořídit. Podívej se třeba na eujuicers.cz

Mikey

Díval jsem se na různé testy na internetu + na ten Váš odkaz a docela se mi zalíbily ty Sany – https://www.e­ujuicers.cz/od­stavnovac-sana-juicer-by-omega-euj-808-bila . Možná tuto koupi někdy zvážím až budou peníze.

MarkettB

Já mám teda tu verzi 707, ale věřím, že to bude stejně dobrý stroj.