Kepler

Děláte si občas doma alkoholické koktejly nebo jiné long-drinky?

Pokud ano, který máte nejradši?

Nejlepší odpověď
elkon

Ne.

Další odpovědi
Rokio

Ne, protože nepiju. Jsem zapřísáhlý abstinent.

Schluker

Obvykle si delam Cuba libre. Kdyz se chci rozmazlit, tak si obcas namicham Long Island iced tea.

ten který je

Kdysi jsem dělal drink složený z Campari bitter a pomerančového džusu.Vše samozřejmě s ledem a navrch plátek pomeranče.V parném létě osvěžující.

Daidal

Nijak často ne. Naposledy jsem si dělal jahodový šerbet. Jahody, plátky citrónu, rum, ocukrované a „vymacerované“ (vyležené) přes noc v lednici. Celkem dobré.
Teď nevím, jestli jsem tam kromě rumu nedával ještě něco jiného… Ale nejspíšne.

Rocker

Ano,právě jeden popíjíme. Ale nevím,co to je,míchala ho manželka:-)

quentos

Není důvod, v lednici obvykle nechybí vychlazené pivo. A když náhodou chybí, jde se na točené.

paul1

Už několik let si děláme doma baileys podle návodu z kuchařky od Petra Novotného. Asi se nevyrovná té pravé, ale my nejsme až takoví fajnšmekři, aby nás to rušilo. Je to chuťovka, mohu doporučit.

Zdroj: https://www.al­kohol.cz/baile­ys/

Justin1

Ne, raději si dám pivo nebo sycený tmavý nápoj českého původu, který se prodává v plastových půllitrových až dvoulitrových lahvích.

Pepa25

Nejsem moc kreativní, bavorák je jistota 😉

aliendrone

Už jen zřídka. Chybí „nadšení pro věc“. Co bys ostatně chtěl po někom, kdo aby „ušetřil čas a námahu“ vyndá pivo/cider z lednice a pije ho rovnou z láhve.

Jinak když „mám roupy“, tak poslední dobou můj oblíbený je Bloody Mary, ale POCTIVOU! Dnes je sice problém sehnat DOBRÝ rajčatový džus, ale je sezóna, takže rajčata jsou k easy k sehnání. Ono už i pitomé Tabasco je vidět zřídka, zkrátka DALŠÍ zboží, o které zákazníci „nemají zájem“. Hlavně že je na výběr z 20+ druhů skleniček KALAMÁRŮ! Jo, každá 2. rodina v Česku je dává k snídani, obědu i k večeři. :(

RyuzakiKate

Občas dostanu chuť na gin s tonikem, asi moje nejoblíbenější pití. Dodnes vzpomínám, na jeden luxusně připravený s větvičkou rozmarýnu a borůvkami… Jinak jsme si chtěli zkusit doma udělat White Russian v bezmléčné verzi, umíchali jsme si kávovej likér, do toho pak vodku a sójovou smetanu a vzniklo z toho takové veganské Baileys. Moc dobré :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Rocker: a jéje, jsi vážně odvážný 🙂

Daidal

Jinak to samozřejmě nebyly jen jahody a rum, ale spousta vody. Asi tak litr.