Avatar uživatele
Kepler

Děláte si občas doma alkoholické koktejly nebo jiné long-drinky?

Pokud ano, který máte nejradši?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Rokio, aliendrone, Daidal před 1003 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Ne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Ne, protože nepiju. Jsem zapřísáhlý abstinent.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Schluker

Obvykle si delam Cuba libre. Kdyz se chci rozmazlit, tak si obcas namicham Long Island iced tea.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Kdysi jsem dělal drink složený z Campari bitter a pomerančového džusu.Vše samozřejmě s ledem a navrch plátek pomeranče.V parném létě osvěžující.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Daidal

Nijak často ne. Naposledy jsem si dělal jahodový šerbet. Jahody, plátky citrónu, rum, ocukrované a „vymacerované“ (vyležené) přes noc v lednici. Celkem dobré.
Teď nevím, jestli jsem tam kromě rumu nedával ještě něco jiného… Ale nejspíšne.

Upravil/a: Daidal

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Ano,právě jeden popíjíme. Ale nevím,co to je,míchala ho manželka:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Není důvod, v lednici obvykle nechybí vychlazené pivo. A když náhodou chybí, jde se na točené.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Už několik let si děláme doma baileys podle návodu z kuchařky od Petra Novotného. Asi se nevyrovná té pravé, ale my nejsme až takoví fajnšmekři, aby nás to rušilo. Je to chuťovka, mohu doporučit.

Zdroj: https://www.al­kohol.cz/baile­ys/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Ne, raději si dám pivo nebo sycený tmavý nápoj českého původu, který se prodává v plastových půllitrových až dvoulitrových lahvích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Nejsem moc kreativní, bavorák je jistota 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Už jen zřídka. Chybí „nadšení pro věc“. Co bys ostatně chtěl po někom, kdo aby „ušetřil čas a námahu“ vyndá pivo/cider z lednice a pije ho rovnou z láhve.

Jinak když „mám roupy“, tak poslední dobou můj oblíbený je Bloody Mary, ale POCTIVOU! Dnes je sice problém sehnat DOBRÝ rajčatový džus, ale je sezóna, takže rajčata jsou k easy k sehnání. Ono už i pitomé Tabasco je vidět zřídka, zkrátka DALŠÍ zboží, o které zákazníci „nemají zájem“. Hlavně že je na výběr z 20+ druhů skleniček KALAMÁRŮ! Jo, každá 2. rodina v Česku je dává k snídani, obědu i k večeři. :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Občas dostanu chuť na gin s tonikem, asi moje nejoblíbenější pití. Dodnes vzpomínám, na jeden luxusně připravený s větvičkou rozmarýnu a borůvkami… Jinak jsme si chtěli zkusit doma udělat White Russian v bezmléčné verzi, umíchali jsme si kávovej likér, do toho pak vodku a sójovou smetanu a vzniklo z toho takové veganské Baileys. Moc dobré :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Kepler

Rocker: a jéje, jsi vážně odvážný 🙂

před 1003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Daidal

Jinak to samozřejmě nebyly jen jahody a rum, ale spousta vody. Asi tak litr.

před 1003 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek