annas

„Co ztratíš v ohni, najdeš mezi popelem“. Jaký /který/ přenesený význam může mít toto přísloví?

Tajenka křížovky z jednoho časopisu, jehož název jsem zapomněla a už skončil v koši.,

Nejlepší odpověď
Drap

Význam ten, že vždy se dá začít znovu, úplně od nuly. Platí to jak pro práci, tak pro vztahy ale i třeba i pro koníčky a záliby.

Další odpovědi
Kelt

Každý problém, každá věc má řešení a když to nevyjde poprvé, můžeme to zkusit znovu a jinak. Samozřejmě, že pokud mi doslova shoří nějaké šeky, peníze a jiné cenné věci, tak ten popel nemá žádnou hodnotu. Ale je třeba být nad věcí, nezaměřovat se jen na detaily ale brát celek.