dgfdgf

Co způsobuje gravitaci? A jak souvisí s velikostí nebo hustotou tělesa?

Nejlepší odpověď
annas

O gravitaci něco v odkazu
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vznika-gravitace

Nikdo neví, odkud pochází gravitace. Bohužel naše chápání vesmíru není ve stádiu, kdy lze odpovědět na tuto otázku. Víme, že existuje a my víme, že to lze předvídat, ale nemůžeme vysvětlit filozofické aspekty, . To je povaha vědy. Chceme chápat tolik možností, ale musíme položit správné otázky.

Zatímco možná na určité úrovni, víme hodně o gravitaci. Opravdu záleží
na formulaci „Co je gravitace“.

Můžeme vysvětlit, že hmota a energie způsobují gravitaci a jak to dělá, ale jakékoli vysvětlení „proč“ není.

https://www.phy­sicsforums.com/thre­ads/where-does-gravity-come-from.600665/

--¨
Gravitační síla
"Každé těleso působí na druhé gravitační silou (kniha a stůl, Slunce a planety, Měsíc a Země, Země a vše, co je na ní – kameny, vzduch, voda v moři

Velikost závisí na hmotnosti – čím větší hmotnost, tím je síla větší"
í
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:H46qsdyZ-iEJ:www.zsondre­jov.cz/Vyuka/F-7H/Sila_06.pdf+&cd=2&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

Gravitační síla a hmotnost tělesa
"Newtonův zákon – 2 tělesa na sebe působí vždy stejně velkou silou, opačného směru. V případě zemské gravitace je jednou ze sil ta, kterou na nás působí Země. Přesto, pokud budeme pozorovat pád různě těžkých předmětů, zjistíme, že dopadají k zemi stejně rychle.

Na situaci lze nahlédnout i přes gravitační konstantu. Nevyskytuje se nikde ve vztahu hmotnost, pouze čas. Tudíž záleží pouze na tom, jak dlouho těleso padá a nikoliv na tom, kolik váží. Takže víme-li, jak dlouho těleso padá, dosáhne určitého zrychlení bez ohledu na to, kolik váží. "

http://www.zsvlta­va.cz/fyzika/?p=2193

Další odpovědi
Kepler

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Gravitace

Dochy

Až zjistíš co způsobuje gravitaci, přihlaš se o Nobelovku. Vlastně ne, nikde se nehlaš, oni si Tě všimnou sami.
Velikost a hustota tělesa – vzhledem k tomu, že gravitace je přímo svázaná s hmotností, tak je poměrně jednoznačně dán vztah k velikosti a hustotě.

Heydulak

Nebudu tady filozofovat jako annas a přejdu rovnou k tomu, co je dnes obecně přijímané jako jako nejpravděpodobnější skutečnost:

  • zjednodušeně by se dalo říct, že Higgsův boson, jež je excitací v Higgsově poli. Osobně jsem zastáncem kvantoré teorie pole, protože nic lepšího podle mě nemáme.
  • Gravitace s velikostí nebo hustotou tělesa nesouvisí, pouze s hmotností