ZrzavaGlorie

Co znamenají u vězňů potetované oční linky? Jaký mají význam?

Nebo také kočičí oči. Díky

Co znamenají potetované oční linky ve vězení? Jaký mají význam?

Nejlepší odpověď
led

" Oční linky tažené přes obě víčka a to celá víčka, vězni označované jako tzv. „kočičí oči“, značí, že jejich nositel se otevřeně hlásí k homosexualitě. Oční linky nedotažené byly velmi časté ve Valdicích, kdy byly spojeny s jistou prestiží.
Jejich nositel působil jako barákový nebo byl jedním z těch, kteří disponovali mocí. Dnes je tento význam oslaben, vězni jej znají a četně si linky tetují proto,
aby deklarovali jistou významnost, nicméně tato významnost se již vytratila, jelikož není pravidlem, že nositel tohoto tetování disponuje mocí."

marci1 zrejme čerpala z rovnakého textu:
Tetování jako vzkaz:
Vybrané tělesné mutilace
vězeňské subkultury
The Journal of Culture / vol. 1 / 2015 • str13
http://www.jou­rnalofculture­.cz/images/ar­chiv/1_2015/Lochman­nov%C3%A1_Ale­na.pdf

PS. tetovanie môže byť dobrovoľné, ale môže byť aj z donútenia, nedobrovoľné

Další odpovědi
marci1

Oční linky tažené přes obě víčka ( tzv.„kočičí oči“), znamenají, že jejich nositel se otevřeně hlásí k homosexualitě. 🙂

led

marci1 a to ako viete?

annas

Stejně zde
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-by-jste-definovali-zlo-ktery-se-tvari-jako-dobro

ivzez

Marci1 často „cituje“ bez uvedení odkazu.