jirka F

Co znamená zkratka DSA na záchraném vrtulníku a je to vůbec zkratka ?

Kolikrát ve zprávách vidím když tam přiletá ten záchraný vrtulník tak tam má zkratku DSA co ta zkratka znamená

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Asi jsi špatně koukal, je tam totiž DSA
https://d1u1p­2xjjiahg3.clou­dfront.net/1869c0f7-5c52-44a6-af66-ed883e67a06c.jpg
Je to název společnosti. Společnost DSA a.s. působí na leteckém trhu již od roku 1992. Jejím nosným programem se od roku 1993 stala letecká činnost ve zdravotním systému ČR od repatriačních letů až po provozování letecké záchranné služby.
Doplňuji:
Namísto, abys poděkoval palcem za odpověď, raději změníš-upravíš otázku tak, abys z odpovídajícího udělal blbce. Nejprve se tážeš, že: „Co znamená zkratka OSA na záchraném vrtulníku a je to vůbec zkratka ?“ a po odpovědi změníš na DSA.
Jenže máš smolíka, úprava je vidět pod otázkou po kliknutí na upravil/a.

Další odpovědi
isteron

Nie je to náhodou toto ?

http://www.dsa­.cz/index.php/le­tecka-zachranna-sluzba/uvod

odik

JájsemRaibek: Náhodou to jirka F udělal správně. Po tvém upozornění upravil otázku, tak aby zněla správně (pokud to bude hledat někdo další nebo by chtěl někdo odpovědět) … a právě proto, aby jste nevypadal (jak sám říkáte) jako blbec, tak je tu ta historie úprav vidět.