Co znamená zkratka ET35 na disku kol?

Co udává označení na discích kol, např 6Jx14H2 ET35?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Bližší údaj neznám, ale vím, že to je hloubka disku. Pokud máte mít ET35 a použijete ET30, nepůjde disk nasadit, jelikož bude vadit např. třmen brzdy.

Další odpovědi
vvolfodlak

Hodnota ET je zális disku. Laicky řečeno, čím menší číslo, tím je kolo více venku a naopak, tím můžete rozšířit rozchod kol, ale pozor na podběhy. Pár čísel oproti předepsanému většinou nevadí. Je to vzdálenost dosedací plochy kola od osy ráfku v milimetrech takže např. u ráfku stejných hodnot s ET menším o 5, půjde kolo o 5mm ven