Kric.ouwner

Co znamená zkratka 14/88?

Mělo by to být spojeno s nacismem a 2. sv. válkou. Díky za odpovědi…

Nejlepší odpověď
annas

„V současnosti se tato zkratka objevuje u neonacistů. Ti shrnují svou ideologii do krátkých, lehce zapamatovatelných hesel, která pro větší utajení ještě šifrují.
Nejtypičtějším heslem je „14/88“. „14" znamená 14 slov – „We must secure the existence of our race and future for white childern", podle českého překladu se někdy užívá termín 10 slov – „My musíme chránit existenci naší rasy a budoucnost bílých dětí".
„8“ je šifra pro nacistický pozdrav „Heil Hitler".
Příznačné je, že neonacisté – alespoň na veřejnosti – nenazývají věci pravým jménem: rasismus prezentují jako „vlastenectví“, xenofobii jako „touhu pro blahu národa", iracionální agrese vůči náhodně vybraným jedincům je „dělání pořádku“, rozdmýchávání rasové nenávisti zase nazývají „národním uvědoměním". Tímto způsobem se jim daří oslovovat část mladé generace."

Více na:

Zdroj: http://www.va­rianty.cz/cdrom/pod­kapitoly2/09_sub­kultury/IKV2_09_05_ne­onacismus_v_CR­.pdf

Další odpovědi
rynek878

Terčem nenávisti a minimálně verbálních útoků je dále „biologický odpad“,
za nejž neonacisté považují narkomany, homosexuály, duševně či tělesně
handicapované.
Svoji ideologii neonacisté shrnují do krátkých, lehce zapamatovatelných
hesel, která pro větší utajení ještě šifrují. Nejtypičtějším heslem je „14/88“.
„14“ znamená 14 slov – „We must secure the existence of our race and future
for white childern“, podle českého překladu se někdy užívá termín 10 slov –
„My musíme chránit existenci naší rasy a budoucnost bílých dětí“. „88“ je
šifra pro nacistický pozdrav „Heil Hitler“.

link zde:

Zdroj: http://docs.go­ogle.com/viewer?a=v&q=ca­che:tOgBhM0zGv8J:ww­w.varianty.cz/cdrom/pod­kapitoly2/09_sub­kultury/IKV2_09_05_ne­onacismus_v_CR­.pdf+&hl=cs&gl=cz&pid=bl­&srcid=ADGEEShr_E_a1gFp­0AQFyH55xggndZ-Xr0CJqB704nOO­AVqHofHJcTFyB­MGPS97kZyMCcL0KY­U96uoYd0D7b22dgau­gWDmPkdnTqBjB8PCxf5E­JA6lTfGO-2Mip9qZ7PuwM4y­XO9cxAV&sig=A­HIEtbT6mYHXBQmn8kS0w6z­i8bivN2dvZA

anonym

14 = 14 slov-„Musíme zajistit,aby…(známé velkohubé kecy)
88 = 88 slov z Mein Kampf – o nadřazenosti bílé rasy. Také-"H“(Hitler)= 8. písmeno abecedy.

Dea Lae

Příspěvek smazán administrátorem.

magor

Příspěvek smazán administrátorem.