Avatar uživatele
Registrovaný

Co znamená výraz mark making v kontextu výtvarného umění, respektive graffiti?

Nevíte někdo prosím, jak by se dal do češtiny převést angl. výraz mark making týkající se výtvarného umění, resp. graffiti? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Vložila jsem odkazy na anglický originál i překlad.

Částečně upravený překlad
Mark-výroba je proces uplatňování tužky na papír. V širším slova smyslu děláání čehokoliv na cokoliv! (Poškrábání značky v sádře, pomocí pera a inkoustu, barvy na plátně, něco, co zanechává stopy a zůstane na stránce . Zanechává značky, stopy atd. - znamená děltat to, co je tak hezké.

http://wiki.answers.com/…

http://translate.google.cz/…
--

Částečně upravený překlad.
Mark výroba je termín pro použití čar, vzorů a textur, jimiž se vytváří umělecké dílo. . To se vztahuje na všechny umělecké materiálu (materiálů), které používáme na jakýkoliv povrch, , a to nejen malovat na plátno nebo tužkou na papíře. Tečka vytvořena tužkou, , linie vytvořené pomocí pera, vír malované štětcem, jedná se o všechny typy známky tvorby.

ětšina umělci pracuje s různými značkami v každém obraze, ale i tam jnajdeme některé styly, kde se používají jen jede jako bodování, tečkování, čárování atd.

http://painting.about.com/…
-
http://translate.google.cz/…
---
Mark ve staré angličtině = hranice, znamení, omezení, značka
making - vznik, výroba , dílo, tvorba atd.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Žádný překlad z angličtiny do češtiny a ani jiného jazyka se mi nepodařilo najít. Nejblíž jsou pojmy jako pointilismus nebo grafický design, ale to jsou spíš specifické podkategorie. Snad Vám pomůže překlad popisu toho co je to mark-making:

zdroj: http://painting.about.com/…

Definition:

Mark making is a term used to describe the different lines, patterns, and textures we create in an artwork. It applies to any art material(s) we use on any surface(s), not only paint on canvas or pencil on paper. A dot made with a pencil, a line created with a pen, a swirl painted with a brush, these are all types of mark making.

Mark making can be loose and gestural, or structured and controlled such as hatching. Most artists work with a variety of marks in every painting, but there are some styles where you use just one, such as Pointillism.

(Mark making - je termín používaný pro různé čáry, vzory a struktury, které tvoříme při umělecké tvorbě. Vztahuje se na jakékoli umělecké materiály, které použijeme, na jakýkoli povrch, nejen na malbu na plátno nebo na kresbu tužkou na papír. Tečka provedená tužkou, čára vytvořená perem, zákrut namalovaný štětcem - všechno to jsou druhy mark makingu.

Mark making může být volný a spontánní nebo strukturovaný a vědomý jako při šrafování. Většina umělců pracuje s bohatým repertoárem prvků u každé malby, ale jsou jisté styly, kde můžete použít jen jeden, jako je pointilismus.)

Doplňuji:
Zajímavá stránka s mark-makingem:

https://www.pinterest.com/…

Jiná definice:

http://painting.about.com/…

(Mark-making jsou ... zcela doslova, stopy po štětci, pastelce, peru nebo po čemkoli, co použijete, které vytvoříte, když nanesete barvu, a které ponecháte viditelné v hotovém díle. [Tj. nesnažíte se takové stopy úzkostlivě zakrýt...])

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3830
Zlatý Drap 2291
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.