co je to pointilismus

má to souvislost s výtvarným uměním,

Odpovědi
ivca11

Pointilismus je výtvarný směr navazující na imresionismus, v 80. letech 19. století „odstartovaný“ G.Seuratem a P.Signacem. Jedná se o styl malby, ve kterém MALÉ BODY (TEČKY) základních barev vytvářejí dojem mnoha různých barev, technika je založena na schopnostech vnímání oka a mysli – pokud jsou vedle sebe dva body odlišných barev, oči je spojí v procesu zvaném „optická mixáž“ do celé škály barev.
Barvy se tedy nemíchají fyzicky na paletě, ale výsledný efekt se tvoří v oku diváka. Jedině při detailním pohledu zblízka, můžeme na obraze spatřit jednotlivé tečky (body).

  • stejně jako impresionismus nepoužívá linie
  • používají se čisté barvy, bílá bývá nahrazena šedou a černá tmavě modrou nebo tmavě zelenou
  • hl. představitelé: G.Seurat, P.Signac, C.Pissarro, H.E.Cross.

Více informací na www níže…

Zdroj: http://mozek.cz/in­fo/pointilismus