Zofkaa

Co znamená v citátu ,,Když někoho dlouho nikdo nehladí, začne mu vysychat mícha.“ ono vysychání míchy?

Nejlepší odpověď
marci1

"Eric Berne (autor citátu) tvrdí, že hlad po podnětech má k zachování lidského organismu stejný vztah jako hlad po potravě. Jeho výrok: „Když člověka nikdo nehladí, začne mu vysychat mícha“ je nadsázkou jen do jisté míry. Když nemá retikulární aktivační systém mozkového kmene dostatek podnětů, začne se u člověka projevovat apatie, následně nedostatečná výživa nervových buněk a jejich degenerativní změny, v krajním případě i smrt.“ 🙂

Více: https://www.u­menimilovat.cz/ve­decka-fakta-o-lasce-ii-nedostatkem-hlazeni-vysycha-micha/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.