co znamená usnout na vavřínech?

Nejlepší odpověď
iceT

To znamená,že by se člověk neměl nechat unést jedním úspěchem,ale nadále na sobě pracovat.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-sklizet-vavriny

Další odpovědi
annas

Toto úsloví souvisí se starověkými olympijskými hrami. Závěrem se vítězi udělovaly ceny z listů olivy nebo dostali ratolesti z vavřínových stromů. Vítěz šel v průvodu – na hlavě měl věnec z vavřínu, slavil triumf.
Odtud se výraz vavřín dostal k dnešním umělcům, kteří už jen symbolicky dostávají věnce z „bobkového“ listí. Když se stane, že umělec netvoří a spokojuje se s dosaženými výsledky, říká se, že „spí na vavřínech“. To ovšem platí i o jiných slavných osobnostech, vědcích, vojácích či státnících.

Knižní zdroj.
Doplňuji:
Kde se objevil vavřín, vysvětil Pájo v otázce: jak sklízet vavříny. Proto jen doplnění.

hanulka11

myslet si, že jsi nejlepší a dál na sobě nepracovat