ewa farna

co znamena usnout na vavrinech

Nejlepší odpověď
anonym

Opakuješ starou otázku, to ti našeptávač nenapovídal?
viz zdroj:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-usnout-na-vavrinech

Další odpovědi
annas

Vavřínové věnce používali (na radu věštírny v Delfách) staří Řekové jako nejdůstojnější ocenění vítězů při olympijských hrách.

Později i Římané jimi zdobili hlavy velkých vojevůdců a umělců na znamení dobyté cti a slávy. Komu ale sláva stoupla do hlavy a přestal se i dále snažit a o něco usilovat, ten jako by na tomto voňavém symbolu usnul.

Znamená to tedy, že bychom se neměli nadlouho spokojit s tím, čeho jsme dosáhli

Jen upřesnění závěrečné věty z odkazu.

Dnešní umělci sklízejí vavříny jen pomyslně a jen zřídka dostávají skutečné věnce z „bobkového“ listí. Když se pak stane, že umělec už netvoří, spokojí se s dosaženými výsledky, říká se, že spí (usne) na vavřínech. Totéž platí i o jiných slavných osobnostech, vědcích, vojácích či státnících. .

B. Fučík a J. Pokorný: Zakopaný pes

led

annas, spanie na vavrínoch sa netýka len umelcov, ale prakticky každého, kto sa uspokojil s dosiahnutým úspechom a nesnaží sa prekonať sám seba.
Chcieť vedieť viac, prekonať samého seba, aj napriek prekážkam, napriek závistlivcom, napriek kritikám s pohľadom do minulosti, len ctí človeka.

annas

led, uprostřed je věta : Znamená to tedy, že bychom se neměli nadlouho spokojit s tím, čeho jsme dosáhi. 🙂

Ta věta splynula s vysvětlením úsloví ve světě slavných. .

i