mosoj

Co znamená " Platnost formuláře vypršela " ?

Když chci napsat otázku, objevuje se mně tento nápis červeně v hlavičce stránky. Zdá se že to nemá na nic vliv.

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

šprýmek to není, je to jen nějaká drobná chyba v php kódu stránek…

Zjednodušeně řečeno: slovem „formulář“ se označuje každé pole na stránce, kde se dá zadat nějaký text (vyhledávání, okénko, kam nyní píšu odpověď, přihlašování), a poté se nějakým tlačítkem, např. „odeslat“ se odešle na server ke zpracování.

V podstatě si pod tím představte něco podobného, jako když jste přihlášení na emailu, který vás po nějaké době neaktivity automaticky odhlásí, ale vy tu stránku s mailem máte v prohlížeči stále otevřenou, jen tam nic neděláte = pro server jste neaktivni a ten vás už odhlásil… a pak začnete něco psát, prohlížeč tedy pracuje jenom se skriptem, který má načtený váš prohlížeč, kliknete na „odeslat“ a ono to nejde = formulář není platný = server vás odhlásil, musíte se znovu přihlásit…byla tak zvaně ukončena „session“…

A že se ta hláška objevuje tady červeně a všechno funguje, tak to znamená, že má pouze programátor někde chybu v php kódu…
Doplňuji:
Někde to zase může být tak, že platnost formuláře má nějaké omezené – třeba když něco posíláte nebo stahujete a zobrazí se vám obrázek s ochranným kódem (to je kvůli tomu, aby měl autor jistotu, že obsah nestahuje a neposílá nějaký „automat“), no a můžete si zkusit mět ten formulář s obrázkem nahozený na stránce, třeba hodinu to tam nechat zobrazené bez nečinnosti, pak to odeslat a voala …ono to nejde… platnost formuláře vypršela…

Další odpovědi
Hamon

Soudruzi z odpovedi.cz udělali někde chybu. Také jsem si toho všimnul.

annas

Všimla jsem si toho, když jsem vkládala otázku. Vztahuje se to k našeptávači, že vkládáte podobnou otázku nebo se opakuje zájmeno, slovo jako je v archívu.

Než jsem napsala otázku, stále se objevil uvedený červený nápis, ale nebránilo to psaní a odeslání otázky.
Doplňuji:
…stále se objevoval …

bolak

Taky už jsem si toho asi osmdesátkrát všimnul.

brillant

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Platnost%20for­mul%C3%A1%C5%99e%20vy­pr%C5%A1ela

anonym

K jediné exaktní odpovědi od lukas.zmizik, jen pár názorných odkazů:
http://ppk.chip­.cz/cs/poradna/in­ternet/interne­tove-stranky/platnost-stranky-vyprsela.html
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=badoo&sou­rce=hp&biw=&bih=&q=plat­nost+formul%C3%A1%C5­%99e+vypr%C5%A1e­la&btnG=Search+Go­ogle
http://www.zi­ve.cz/poradna/plat­nost-webove-stranky/sc-20-cq-453397/default­.aspx?consultan­swers=1

Standardně se můžete setkat např. u e-bankingu, kde má po přihlášení nezastupitelnou bezpečnostní roli, aby např. při krátkodobém vzdálení nebo odchodu od monitoru, nemohl někdo cizí manipulovat s vaším privátním účtem.

Zdroj: http://suppor­t.microsoft.com/kb/1837­63/cs

anonym

Soudruzi jich udělali více, třeba http://2i.cz/04c2f2d8­0b

Sůwa

Už jsem to tu zmiňovala, zřejmě nějaký šprýmek od programátora. Ignorovat, stejně to nic neznamená 🙂