Kyta

Co značí sny o lidech,kteří už zemřeli?Mluvíte snimi,a víte že už nejsou,,,v tom snu

Nejlepší odpověď
Damiana

Jsou to moje nejhezčí sny – o to horší pak bývá drsné probuzení… Dostala jsem kdysi od mého přítele, který předčasně zemřel, jeho nejoblíbenější tričko. Na mě „funguje“ docela podobné jako v Křečkovi v noční košili. Když ho mám na sobě (při spaní), skoro pravidelně se mi o něm zdá (a když myslím, že ne, tak si to nejspíš nepamatuji). Občas jsou to sny tak živé, až z toho mrazí. Před pár dny jsem se s ním hodně dohadovala. Přišel za mnou a ptal se mě, jestli s ním půjdu o prázdninách na jeho oblíbené Depešáky. Já ho přesvědčovavala, že jdu přece na Pet shop boys (což je pravda, jsou ve Varech 3. července) a s Depeche Mode se plete – alespoň já o jejich koncertu skutečně nic nevím. On do mě neustále hučel, držel mě kolem ramen a smál se. Bylo to tak vysilující, že mě to probudilo, nedalo mi to a zadala jsem na net heslo Depeche mode…
Mají v Praze koncert 23. července…

Další odpovědi
zjentek

může to značit vzpomínky, stesky, vyrovnávání se se ztraceným štěstím, atd ,)

anonym

jako bychom tomu zemřelému ještě něco chtěli, potřebovali říct

marci1

Takovéto sny se vykládají různě, např. i tak, že máme s tím zemřelým něco nevyřešeného. Spíše je to ale tak, že se nám o něm zdá, protože na něj podvědomě vzpomínáme.

Deli

Myslím, že zemřelí nás mnohdy chtějí navštěvovat, ale my je nevidíme-neslyšíme. Za dne. V noci je naše vědomí vypnuté spánkem a do podvědomí se nám dostanou, mohou tedy vstoupit do snu a říct nám to, co potřebují.
Když zemřel můj táta, jeho žena sepsala v bodech smuteční řeč a tuto osnovu předala pohřební službě s tím, že neumí sestavit a nemá sílu na sepsání celé řeči, tak aby si to doladily dle jejích bodů. Dál zařizovala těch spoustu věcí ohledně pohřbu, příbuzenstva, které přijelo i dost zdaleka, a mnoha dalších věcí. Paní, která mluví na pohřbech, si však osnovu ani nepřečetla, takže místo řeči pak kuňkala a koktala a nedala dohromady pár souvislých vět. Bylo to strašné. A moje maceška, jak jí říkám, byla zničená, že všechno se snažila pohlídat a dobře zorganizovat a zařídit – a pak to dopadne takto.
V noci asi 3 dny po pohřbu se mi zdálo, že ke mně přišel můj táta a řekl mi: „Stejně to bylo hezký.“ Další den jsem svůj živý sen vyprávěla macešce. Myslím, že jí to pomohlo. A já vím, že mi to táta chtěl říct, protože věděl, že já mívám od dětství živé sny, které vyprávím dál těm, kterých se týkají.

Araxis

Jestli s nima mluvíte jako o každodenních starostech jakoby se nic nestalo,tak strádate v citových a morálních oblastí,dlouho jste se neozvala někomu kdo si vůbec váš nezájem nezaslouží a ten často na Vás vzpomíná.Jestliže ve snu se zemřelým prožívate něco,co jste s ním už prožili-přihodu,jeho nemoci nebo smrt,pak tedy máte spolu něco nevyřešené a často Vás to užírá.Jako třeba že jste se nestihla rozloučit nebo i nevyřešené dluhy.

gagaga

Damiano, a nebyla jsem v tom snu i ja .. ? :) na Depesaky jdu ..mam na ne uz od listopadu listky .. -iv-

Damiana

Spíš ne:-) Mě se zdá jenom o chlapech…:-)))