mosoj

Co vyplývá z úvahy naší vlády?

Naše vláda začíná uvažovat o tom, že si všichni naši občané, včetně dětí, budou platit zdravotní pojištění sami.
Týkalo by se to i důchodců. Že je tato úvaha značně asociální a odporuje zatím kdejakému zákonu je neoddiskutovatelné. Nicméně, co je hlavní příčina??

Nejlepší odpověď
da ny

CHYBÍ FPENÍZKY
Prostě tečou do zdravotnictví přes „zbytečné“ ZP nedostatečné finanční částky.

Nejprve by se musela změnit STÁTNÍ ÚSTAVA ČR (děti, důchodci)
Všechny vlády tlachají…

Hýbat lze s procenty zdravotního pojištění.

Možnédalší příčiny:
Nedostatek financí na zdravotní péči.
Špatné hospodaření zdravot. zařízení včetně tunelování.
Zbytečná vyšetření v nemocničních zařízeních (honba za výkony vykazovanými ZP).
Nákladná (zbytečná) investice do přístrojového vybavení (mnohdy zastaralého). V každé okrasní nemocnici stejně pro nedostatek odborného personálu není možné provádět veškeré výkony.
Stoupají náklady na stravu v nemocnicích (často už tak mizernou, nechutnou).
Praní prádla v cizích firmách. PO Nemocniční prádelny zlikvidované
Cizí úklidové fimy v mnoha nemocnicích. Nedostatek prac. sil, zejména kvalitních. Mizerné mzdy (též v kuchyních)..
Odvoz a likvidace odpadu (infekční materiál) je nákladný. Tytam jsou nemocniční spakovny (ochrana životního prostředí).
V ČR jsou vysokjé náklady na energie v domácnostech, nemocnice vydávají obrovské částky.
Nedostatek zdravotnického personálu, pro jeho nízké finanční ohodnocení.
Zaměstnavatelé nepovolují/nemají zájem o přesčasy. Řeší se dohodami.
Pokračovat raději nebudu.

Úroveň zdtravotní péče je vysoká, na dobré ůrovni. Není tomu tak v každé evropské zemi (včetně VB).

Stát/kraje nejsou bezedná dojná kravka.
Málo peněz se vybere na zdravotním pojištění?
Mnoho lidí odčerpává prostředky ZP.
Málo lidí pracuje?
Podnikatelé málo odvádějí?

Stát nedaní co by mohl aměl.....

Další odpovědi
zjentek

Z úvahy naší vlády jednoznačně vyplývá, že tato vláda příliš nevychází z úvahy prostého lidu.

Hlavní příčinou může být i nespokojenost člověka s tím, co má. Třeba Obama chtěl v tomto odledu pro své státy systém, podobný našemu, no a my zase chceme systém, jaký je zaveden v drtivé většině spojených států.

Jak vidno, i zde platí, že nemá cenu zabývat se nic neřešícími věcmi, které nikam nepovedou a že svět jde zdárně „do kytek“ jak s úvahami, tak i bez řešení.

Ale nezoufej- Hippokratova přísaha bude zřejmě platit i nadále, i když si později bez dobrý pojistky posedíš v čekárně třeba s nohou pod paží nejspíš trochu déle!

Kepler

Vyplývá z toho, že bychom si pojištění platili sami. Je celkem jedno, jestli se tak děje prostřednictví zákonného pojištění a srážkami ze mzdy, nebo jinak. Pouze by si každý občan mohl vybrat v jakém rozsahu a ceně bude pojištění platit. Částečně to už tak někde funguje, tuším že i v Rakousku.

Kryšpín

Vyplývá, část čecháčků přestane platit, nebo zapomene a poté bude mít problém a ti neobyčejní, šlechta, více majetní, dolar-milionáři si budou platit extra a tím nebude porušena Ústava poněvadž si budou nadále všichni rovni, ale kdo mázne více bude u lékařů rovnější.

Ještě by bodlo pro samoplátce upravit výši, když přijde tetka s kosou, aby nespěchala, nebo si dala čelem vzad.

ivzez

Byl by prosím nějaký odkaz?

Takhle bych reagovala jenom na to, co si
pod formulací otázky představím…