Malvína

Co vy a veganské výrobky? Kupujete?

Nejde v mém případě o módu a pohlcení trendem. Ptám se, zda jste si něco vyloženě veganského ze zvědavosti koupili? Nejsem vegan, nejsem vegetarián (nad bůček s pivkem není, sorry 🙂, ale přesto si ráda takové výrobky kupuji, zkouším.
Zkoušeli jste? Co vám zachutnalo? Dovedli byste si představit “najet” na tento stravovací směr?

Nejlepší odpověď
Kepler

No, já nevím. Přijde mi to proti přírodě a přirozenosti člověka. Ten je přece všežravec, banány nechme opicím. Má dcera je vegetariánka a vždycky v duchu zaskučím, jak vypadá a jaké kvůli tomu zdravotní problémy. Prý mají vegetariáni i delší střeva, no pozravpánbůh.

Další odpovědi
Drap

Nezkoušel jsem a ani v budoucnu to činit nebudu.

KristovaNoha

Zkusil jsem v RawVeg restauraci nevařený boršč a svíčkovou a až na knedlíky z kořenové zeleniny, které se nedali skoro strávit, to chuťově nebylo špatné, já si vždycky radši dal bramborák než flák masa, ale bez mléka a smetanových jídel bych prostě žít nemohl

DoTazatel

Čokoládové sójové mléko – alpro (teda jestli je to pro vegany). Prostě mi celkem chutná.
Jinak různé ovocné směsi, a taky protože mi to chutná a ovoce mám snad ze všeho nejradši.

To ale nejsou tak úplně potraviny pro vegany (ta sója možná jo, ale zrovna to alpro -mléko, jogurty, kupuje víc lidí než jen oni).

Moje známá konzumuje nemléko a nejogurty :'D tak jsem si říkal, že to někdy zkusím (ještě jsem to neměl). Ale popravdě mě to až tolik neláká, mám prostě raději klasické mléko a jogurty… :)

relux

Já zkoušel raw tyčinky, mléko, sóju a podle mě to není špatné, jen bych si na to asi nezvykl. Přijít po dlouhém dni domů a nedat si šunku s rohlíkem, to není nic pro mě :D, nebo jak píšete vy, bůček s hořčicí a chleba. Vegan strava stojí za ochutnání, ale jinak to je zbytečně drahé..

briketka10

Kupuju tofu, marinovaný tempeh, sojové nudličky a sojové mléko.
To vše mi dost chutná. Se sýry a vejci s bramborama, majolkou
bych klidně přežila.

Mít samo hodně zeleniny. Miluju růžičkovou kapustu, brokolici, špenát,
květák, kedlubny, ředkvičky a z ovoce jablka.

anonym

Ačkoliv to v mém případě není přímo záměr (proti konzumaci masa nic nemám a běžně si ho dopřávám mimo běžný režim stravování, když je chuť) tak v běžném režimu stravování vlastně skutečně mám pouze veganská jídla (kombinace Mana Mark 6.0, Powder Matter 2.0 a Saturo 2.1 – všechny tyhle inženýrsky nadesignované complete foody jsou vlastně určené i pro vegany) … ale jak říkám přímý záměr vydat se zrovna cestou vaganství za tím vůbec nebyl, stal se z toho jen postranní efekt, který přirozeně vyplynul z volby designovat své jídlo dle vědeckých poznatků, a ne jenom tak hala-bala nahodile jak bývá běžné.

quentos

Pár jsem jich zkusil, špatné to nebylo, ale furt bych to žrát nemoh. Přesně jak říkáš, není nad bůček s pivkem (a nad čokoládu) :{)>

Hufnágl

Ještě to by mi scházelo, aby se z vegetariánské stravy stal se mne přežvýkavec s předžaludky.

Mc Merkurion

… nejsem vegan, a co si o nich myslím jsem zde již několikrát vyjádřil, takže ne, nekoupil a je mi to k smíchu, jestliže se do nich nepočítá chleba, pečivo, rýže, ovoce a zelenina, to kupuju …

Malvína

DoTazatel: Mám moc ráda “jogurt” Alpro s broskví. A nebo sójový Alpro dezert kokosový. Ty ostatní příchutě mě neoslovily, ale kokos je výborný! 🙂

DoTazatel

Já z těch „jogurtů“ :D měl zase jenom ty čoko a vanilku, dobrá by mohla být i ta borůvka, broskev samozřejmě taky.

Z těch „mlék“ je zase dobré jen to čkoládové, kokosové ani mandlové mi nechutnají… (-:

Malvína

Souhlasím, ale mléko “Red fruit”, toho bych se upila!! 🙂

DoTazatel

To jsem nezkoušel, ale může být dost dobré. Červené až fialové ovoce bývá většinou nejlepší – jahody, třešně, višně, maliny, ostružiny, borůvky, granátové jablko, nektarinky (červené i žluté), hrozny, meloun,… nejsladší a pro mě nejchutnější.

To zítra vyzkouším (jestli to seženu, myslím, že jsem to v obchodech neviděl).

Malvína

Rozumím Keplere. Člověk musí najít zlatou střední cestu, žádné extrémy.
Já mám také raději tu klasickou stravu, proto nejsem ani vegetarián, ani vegan. Ale některé takové výrobky mi chutnají, lépe se mi tráví a některé i zasytí na delší dobu.

Kepler

Ale jo, nic proti tomu. Miluju třeba smažený květák i květákovou polévku, kapustu, špenát i jiná zeleninová jídla, ale hotová vegetariánská jídla bych si asi nikdy nekoupil. Nevylučuji ale, že mohou být dobrá, přesto mě to neláká.