Kazatel

Co vlastně chtějí Rusové získat? Zdroje surovin, větší moc, vlastní bezpečnost, prostor, nebo vás ještě něco napadá?

Sami presentují svůj boj spíše jako ideologický, což by smysl dávalo, byť je nám prozápadními postoji podsouváno, že na Ukrajině je a bylo vše v pořádku v souladu s našimi hodnotami, ovšem opačný důvod, tedy získání zdrojů kterých mají sami dost, ale skrz embarga mnohdy neprodejné, v zemi, která je válkou zničená a bude vyžadovat jen další investice, také nedává příliš smysl. Jak je to tedy dle Vás?

Nelze považovat vyvolání války mezi národy s velmi podobnou kulturou i jazykem, stejnými kořeny i historií, za majstrštyk, třeba toho, kdo na tom všem (například na oslabení Ruska, dovozu záchranných strategických surovin za mnohonásobně vyšší ceny, produkce vojenského materiálu, apod.) nejvíc vydělá?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Určitě nechtějí být obklopeni nepřáteli, ale aspoň neutrálními zeměmi, když už ne přátelskými.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Podle mne jsi si sám, v druhé části otázky, i odpověděl. Cui bono? A pokud si takto odpovíš, Rusové to určitě nejsou. A nejvíc na to nakonec doplatí Evropa a „slavná“ EU. Jejímž absolutně „nejaktivnějšími“ jsme (bohužel) my. A opět, i v tomto případě, si polož tutéž otázku. My, jako občané, to rovněž nebudeme.:-(

hapiky

Odpovím ti tvojí odpovědí:
Fakt máš pocit, že se na takovou otázku zde můžeš dočkat pravdivé odpovědi? Tys tam byl? Někdo z místních snad? Netapetuj prosím neustále dotazy na jedno a to samé.

paul1

Co chtěji? Já myslím, že vše, co je v otázce vyjmenované a k tomu ještě přistupuje závist. Jde jim i o to, aby neměli souseda,kterému se daří po vstupu „do Evropy“ lépe.
Jinak před časem nebyl proti vstupu Ruska do NATO ani Putin.

Moccaa

Já myslím, že Rusům chybí nejvíce jejich hokejová reprezentace, bo jejich synci nehraji hokejový šampionát. Ostatní jde stranou.

hapiky

Když má někdo všeho dost, je stále chamtivější. Rus, kdyby mohl, ta uzurpuje všechny planety sluneční soustavy včetně měsíců. Žádná „regionální mocnost“ není pro ně dobrá, i když to říkají.

led

hapiky, vy nie? Podľa vašich reakcií, len krátku otázku „Nie je Rus váš AlterEgo?“

hapiky

led: Jaký Rus? Vystačím si se svým EGO!!!

led

hapiky, pýtam sa preto, že vašich príspevkoch vidím činnosť špeciálnych služieb v staroveku. …A vyslal pred vojskom svojim vyzvedačov a rozvratníkov. Tí svojimi správami zosilnili strach ľudí a oslabili vládcu zeme, Utečenci zaplavili cesty a sťažil presun armád… Nebol ste vy na školení u judejského veliteľa Jozuu? Vaše tunajšie silne antiruské a protiputinovské texty pripomínajú Jozuovu náuku. Boh s tebou, syn Jozuov

hapiky

No, tak to vidíte hodně daleko. Škoda, že nevidíte ještě trochu dál, až za hranici vesmíru, jestli tam někdo žije. Pokud ano, tak jestli stejně jako Vy fandí Rusku?

led

Ja fandím ľuďom, nie štátom.