paul1

Co ve Vás evokuje písmeno Z na ruských autech ?

Ve mně vzpomínku na rok 1968. Všude visely plakáty Okupanti idite domoj! Potom někdo v rádiu vysvětlil, že Rusáci tomu nerozumí, myslí si, že se mají jít okoupat. Správně má být: zachvátčici. Tomu prýrozumí. Takže u mne neznamená písmeno Z u ruské techniky že je to technika vojsk z východu, ale že to jsou okupanti – Zachvatčici

Odpovědi
Kepler

Zorro (v důchodu).

Viktorie II.

Třeba to je Zdravstvujtě.

Pepa25

Západ – sice to není „z“ z azbuky, ale evokuje mi to „Операция Запад“.
Evokace „Захватчик“ je jasná a plně srozumitelná, ale tak to asi myšleno nebylo …

dubraro

Myslím, že to je jen nějaký symbol. Ruská (ani ukrajinská) abeceda nemá znak, podobný našemu Z.