Avatar uživatele
Ronie

Co vás rozbrečí?

U čeho brečíte, pokaždé když to uvidíte? Nebo z čeho vám pořád běhá mráz po zádech? ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? aramah, Andělé, hanny 2, fablen, Curiosity, Illines, veruska před 4475 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Curiosity

Když někdo ubližuje zvířatům! ☹ v TV, ve zprávách atd. BREČÍM VŽDYCKY!!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Cibule. A alergie.

A vážně: to je hodně různý, ale dost tomu dokáže pomoct kapka alkoholu. Většinou mě rozbrečej osobní vzpomínky. Zpráva o smrti člověka blízkýho nebo někoho, koho jsem si vážila. Výjimečně i film nebo zpráva o nějakým hodně výjimečným kladným činu.Špatný zprávy ve mně většinou nevyvolávají pláč, ale vztek.
Mráz po zádech ve mně spolehlivě vyvolává moje práce – novinařina. Takovej ten nečekanej přechod od odosobněnýho čtení příběhů, co se staly kdysi někomu anonymnímu. Najednou zjistíte další informace, většinou úplně nepodstatný, co vám aktéra zprávy polidští a z aktéra příběhu udělají člověka, kterej měl svůj život a ten se mu najednou převrátil vzhůru nohama. Nikdy nezapomenu, když jsem psala článek o jedné hodně šeredné letecké nehodě a náhodou jsem vyhrabala přepis záznamu z černé skříňky. Piloti si dělali legraci, jak při přistání zavřou oči, protože jim do nich bude určitě svítit zapadající slunce. Za pár minut byli ne mrtví, ale rozdrcení na cucky i s letadlem. To mě nejen mrazilo, ale udělalo se mi fyzicky špatně.

Dudu: To je dobrý postřeh. Je ale fakt, že pokud bych měla vybrat něco „klasicky“ slzotvorného, bude to doopravdy ten opuštěný starý člověk, co čeká na smrt. Týraný dítě má pořád určitou naději. Týraný zvíře taky. Ale opuštěnej starej člověk ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
WeeBear

Jsem asi přehnaně přecitlivělá, ale když mám slabší chvilku, tak to zvládne být téměř cokoliv, i věc, ze které bych měla mít radost. Můžou to být vzpomínky na krásné věci, které už zpátky nevrátím, mohou to být úryvky z filmu, nebo i jen, když si poslechnu smutnou, nikoli dynamickou, hru na akustiku, nebo piano. Nebo když si čtu staré zprávy s jistými osobami. Když si vzpomenu na naši fenku, nebo kocourka, které jsem viděla umírat a nikdo nemohl nic dělat, ani zvěrolékař. Brečím i když si uvědomím to, jak jem vůči osudu bezmocná a malá.

Asi jsem toho vypsala trochu moc – každopádně brečím opravdu málokdy, i když to tak asi po přečtení nevypadá. Někdy je lepší vypnout a na nic zlého, či smutného nemyslet. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Není alarmující, že se ani v jedné odpovědi neobjevuje případ, kdy někoho dojímá pohled, či příběh osamoceného nebo starého a bezmocného člověka?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Týrání zvířat. Sice brečím, ale vzteky. To jsem pak hodně zlá, rozhodí mě to na dlouho. Na zvířátka mi nesahejte!
A mráz po zádech mi běhá při záběrech z vraků lodí nebo jen spodku lodi pod vodou, tak nějak se bojím i pohledu na obrovský lodní šroub, ale zároveň mě to přitahuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Z lidslé omezenosti a blbosti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Tak pokaždé,když vidím ve zprávách týrání dětí. Nejhorší je,když tyto dětičky vidím na vlastní oči,to mě fakt bolí a brečím.
A také týrání zvířat,tj.hnus,co se poslední dobou děje…

Doplňuji:
Weebeer,to jste napsala pěkně. Jsem na tom jako Vy,nevypsala jsem to,ale také,když mám slabou chvilku,rozbrečí mě lecco. Hl.ty nejkrásnější chvíle,které už jsou pryč a spoustu dalšího..
Máte pravdu,že je lepší na nic zlého a smutného nemyslet..

Upravil/a: Andělé

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Upřímně mi vrhnou slzy do očí, když odejde někdo blízký. Vzteky řvu při pohledu na zpravodajství co se na nás zase připravuje.
Nesnáším a je mi líto, když se někomu ubližuje. Lidem, či zvířatům, které se nemůžou bránit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ondra07

Určitě z Titaniku
a pak třeba, když si vzpomenu na společné chvilky s někým, koho jsem miloval … :)
Nic víc mě teďka nenapadá, ale moc často nebrečím, spíš mě to tak zesmutní…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Sloužící žid v německé rodině ve filmu Chlapec v pruhovaném pyžamu. http://www.you­tube.com/watch?v=2SVl51b­ltfE

Nebo když vidím výplatní pásku, to taky brečím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Určitě v první řadě týrání zvířátek.Pak představa,že mi jednou umře můj pejsek.A taky že by se někomu blízkému něco stalo!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Tak nějak neumím brečet ale cítím bolest.Ze všeho co jste napsali.Slzy asi nemám nebo nepamatuji se.
Ale mrazení to ano,ale nejsem necita mám to asi trochu jinak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek