kocickaaa

Co to znamená „podpantoflák“ ?

Nejlepší odpověď
iceT

Přesná definice zde:
Tenhle člověk je zcela oddaný své vyvolené. Vyžaduje její rady a nic nedělá bez jejího vědomí, natožpak svolení. Svým chováním připomíná malého chlapečka, který se musí na všechno ptát maminky.
Nedokáže se samostatně rozhodovat a je snadno manipulovatelný. Nikdy se se ženou nehádá a pokaždé ji slepě poslechne, ať už mu příkáže cokoliv.

V čem je problém?

Pan Podpantoflák nemá vlastní názor. Není a nikdy nebude rovnocenným partnerem, ale pouze loutkou. Je ideální pro dominantní potvory, které vedle sebe nesnesou nikoho, kdo by je omezoval či krotil.
Je to vlastně chudák, který si ale za svou pozici může sám. Nechává se bez okolků využívat a je typickým prototypem muže, kterému jsou často nasazovány parohy.

Jak ho poznáte?

O všem za něj rozhoduje jeho protějšek. Vyznačuje se tichou a smířlivou povahou, neschopností učinit samostatně nějaké rozhodnutí a vyhýbá se konfliktům. V mnohém je podobný Panu Laskavému, který se však na rozdíl od něj umí rozhodnout sám a nepotřebuje váš souhlas pokaždé, když někam jde.

Další odpovědi
hanulka11

u nás se to říká chlapům co poslouchaj na slovo manželku
Doplňuji:
kdyby řekla skoč z okna on by skočil, protože má respekt co ona řekne a nikdy nemají na věc svůj názor

dědapetr

Jsou to chlapi co se bojí své ženy.

panenka

Říká se tak můžům kteří žijí jen pro svou rodinu nechce si nikám vyrazit chce být jen doma se svou rodinou

tom004

Jeden doma vládne,ten druhý je „pod pantoflem“. Obvykle to bývá muž.

Dea Lae

Příspěvek smazán administrátorem.