jirka F

co to znamená když někdo nekomu řekne že je jouda?

Nejlepší odpověď
annas

Podle Slovníku nespisovné češtiny se slovo „jouda“ používá pro označení hlupáka, důvěřivého a naivního člověka (jako synonymum uvádí slovník slovo „trouba“). , Je to ale slovo nespisovné a hanlivé.

Další odpovědi
NikkiHeat

Dle mě to bývá používáno víceméně spíš v přátelském duchu a znamená to něco jako…trdlo, nešika ))

Drap

Nešikovný, že mu to pomalu myslí

anonym

Že je trouba, naiva, hlupák. Ne rozumně chovající se člověk.
Přesný význam dle konkrétního kontextu.

zjentek

o velikonocích to může znamenat, že si koleduje o nářez :o

marci1

Zodpovězeno : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vysvetlete-prosim-vyznam-techto-slov-a-vyrazu