Co to znamená, když fenka hárá?

dobrý den. chtěla bych vědět, co to znamená, když fenka (a jiné zvířata ženského pohlaví.) hárá? prý jsou k tomu i nějaké hárací kalhotky nebo něco podobného. máme to vysvětlit do přírodopisu a byla bych ráda, kdyby mi někdo odpověděl. předem děkuji

Nejlepší odpověď
Anmara

hárání je období (obvykle 2× do roka), kdy je fenka v říji – a pouze v období říje může zabřeznout. V tomto období fenka často slabounce krvácí (proto ty kalhotky, aby neušpinila třeba koberec), ale s menstruací to nemá nic společného, protože při menstruaci se již odlučuje děložní sliznice po té, co nedošlo k oplodnění vajíčka.

Další odpovědi
quentos

je to synonymum pro menstruaci neboli měsíčky, ale používá se výhradně ve spojení se zvířaty. Ony kalhotky jsou vlastně obdobou hygienických vložek.