sendy

Kdy by měla fenka poprvé hárat ?

Nejlepší odpověď
panenka

První říje nastává u feny malého plemene mezi 7. a 10. měsícem, u její velké kolegyně mezi 10. a 15. měsícem. Již tato první říje, které se u psa říká hárání, může být plodná, zabřeznutí však není zatím žádoucí. Zpravidla ještě není dokončen tělesný vývoj zvířete. První hárání také může být značně delší než se stane později obvyklým. Další říje se opakují ponejvíce dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Malá plemena se mohou hárat častěji, velká pouze jednou ročně. První stadium říje, jakýsi úvod celého cyklu je doprovázen zduřením zevních pohlavních orgánů feny. Začíná odkapávat řídká, krvavě zbarvená průhledná tekutina. Pach feny se stane pro psy neobyčejně atraktivní a okolo fenčina obydlí se začnou rojit jedinci neuvěřitelného vzhledu a nekonečné trpělivosti. Fena zatím důvěrnější projevy odmítá. Toto stadium trvá různě, od 5 do 15 dnů. Potom se rychle, během několika hodin výtok změní na žlutooranžový, kalný hlen. Nastala ovulace a fena je schopná oplození. Shromáždění psi znásobí svou vynalézavost, aby se k ní dostali.
ícezde v odkaze

Zdroj: http://sharin­qy.blog.cz/0807/ha­rani-fenky

Další odpovědi
mojitek

mozna byste mela tuknout parkrat do klavesnice a krome kouzelneho sluvka jeste napsat o jake plemeno jde…