autacek

Co to je za měnu, která ztratí za dva měsíce přes polovinu své hodnoty?

Odpovědi
L.G.

To je patrně řeč o nějaké z kryptoměn, stává se to při devalvaci i u fiat měn poměrně často, státní bankrot má v ruce zahraniční kapitál, prostě ho stáhne a po*erte se. 👎Avšak takto rozkolísané měny jako platební prostředek většina obchodníků odmítne a pokud je řeč o půjčkách mezistátních, většinou půjde o nákupy dluhopisů toho kterého státu, ale v renominálu třeba v dolarech, či-li dlužník hradí v dolarech, nikoliv ve své rozkolísané měně, no a ještě v rychlosti k tomu pádu na BTC, ono to rostlo moc zprudka, tak jde o výraznou korekci, kdy se zkrátka hodně kupců kdy pořídili aktivum na daleko nižších úrovních rozhodlo realizovat zisk a pak ještě vezmou sebou „nepevné ruce“. Existuje poměrně slušná pravděpodobnost, že BTC a spol.překoná „all times high“, ale bude potřeba si nějaký čas počkat.
..

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.