huxa

Co si o tomto myslíte? Nepotvrzuje to je přísloví, že Češi jsou jako národ závistiví?

http://www.no­vinky.cz/disku­se?id=315663&ar­ticleId=/ekono­mika/298374-nejbohatsich-cechu-pribyva-i-v-krizi-jak-se-bavi.html&sec­tionId=5&page=1&an­nounce=negati­vevote#c7987799
Doplňuji:
Omlouvám se za nepřesnost, není to přísloví ale spíše takové rčení/pořekadlo/za­žitá vlastnost, tak, jako že němci jsou pivní velmoc, švícaři zase rozumí hodinkám, …

Nejlepší odpověď
led

Nie,
nie národ, ale jednotliví ľudia sú závistliví.
V každom národe sa najdú ľudia, ktorí druhému závidia.
Rozumný človek nezávidí, on premýšľa, ako by mohol aj on bol tým, komu závidia. Nie je to len majetok, ale i zdravie, znalosti, vzťah k okolitému svetu.
Ten nerozumný, nech by bol aj akokoľvek bohatý a ten najnaj, ten závidí dokonca aj sebe.

Další odpovědi
Drap

Nemyslím si že všichni. Žádné takové přísloví o závisti neznám.

Funna

co tak čtu, tak spíš konstatují fakt, že pokud někdo neúměrně zbohatne, tak jen a jen na úkor někoho druhého…jinak to prostě nejde…

chachar1922

Já si celkově myslím, že my češi jsme povahově velmi zvláštní. Samozřejmě ne všichni a ne všichni jsou stejní. Mezi to patří i tohle. Češi nadávají doma u televize a v diskuzích na internetu, ale když by přišlo na to jít do ulic, tak zrovna tihle by tam nepřišli :)

pl4toon

Říká se, že češi neodpouštějí úspěch. Já s tím souhlasím, je to bohužel „povahová vlastnost“ každého mladého národa, který žil dlouhou dobu v době temna (komunismus). Bude se to časem měnit, ale závist tady s námi bude furt. Závist není veskrze špatná vlastnost, jen je negativně vnímána. Je hnacím motorem lidského úsilí.

terry

To přece není přísloví.
To prostě nějakej tydýt plácnul blbost a druhej se toho chytil.
Kolik takových znáš?