Avatar uživatele
jjsemtujak

Co si myslíte o vědeckém průzkumu planety Marsu a jeho technického/technologického pokroku pro lidstvo do budoucna?

Jaký bude mít přínos pro lidstvo výzkum Marsu a jeho dobívání?
Myslíte si, že do budoucna bude např. otevřené cestování na Mars pro veřejnost? A jeli by jste se tam podívat? Mě osobně to přijde docela zajímavé..

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1992 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Martinuss

Kura: joo tyhle poblázněný konspirátory mam nejraději

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Prozatím jde jenom o základní vědecký výzkum, jehož přínos zatím není využitelný. Ve vzdálené budoucnosti se možná Mars podaří teraformovat a přizpůsobit životu lidí. Běžné cestování pro veřejnost asi v dohledné době nebude možné, jedná se sakramentsky nákladnou záležitost. Ale! Jak pravil Ciolkovskij, Země je kolébkou lidstva, to v ní ale navždy nezůstane. (Není to přesný citát).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kura

O cestování na Mars se můžou jen bavit a mluvit a fantazírovat. Zatím nikdo nebyl ani na Měsíci, natož aby přistála lidská posádka na Marsu.

Martinuss : Takže věříš pohádkám o tom, že v roce 1969 nebyl problém přistát na Měsíci, ale v současné době to problém je ?
:-D

Upravil/a: Kura

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Súčasný vedecký výzkum Marsu a jeho význam v živote človeka využijú až naši potomci. Dnes sa len robia prvé malé kroky v jeho spoznávaní. Tak ako človek potrebuje na samostatný život obdobie dozrievania z detských liet do dospelosti, tak aj vedecký výskum potrebuje svoj čas dozrievania.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Na Mars se nepoletí, nikdy. Technicky je to zhruba reálné, proveditelné ale kdopak vynaloží 100 mld. doláčů na podivné dobrodružství pár ztřeštěnců ? Nikdo, rozpočtové priority jsou jiné, šetří se (poplatníci daní by se vzbouřili až do generální stávky možná, toho se vlády bojí jak čert kříže). Těch pár šutrů spolehlivěji posbírá a dopraví zpět robitický automat, za 1/100 ceny. (volný citát dr.Grygar, CSc.) Fantazírování Dr.Zubrina o kolonii na Marsu a terraformingu planety patří navždy do říše utopie, báchorek, škoda sice ale je to tak.

Upravil/a: lexx

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Věda