paul1

Co si myslíte o toxických metodách některých lidí?

Před časem jsem si přečetl názor jednoho imunologa, který ve své úvaze porovnával
konání – činnost virů a některých politiků s toxickými názory a pracovními metodami.
Viry (i koronavirus) potřebují k přežívání hostitelskou lidskou buňku. Viry potom
tuto buňku zlikvidují, bohužel většinou v nejméně vhodném čase, např. když je hostitel
na tom zdravotně špatně. Spící viry se tehdy probouzejí k namnožení své dost primitivní
genetické informace. Asociace? Každý politický subjekt, kterého cílem je destrukce
demokracie a svobody má spící adepty, kteří čekají na zlé časy. Probudí se a začnou
množit svou primitivní agendu, které základem bývá hledání nepřítele. Nakonec mohou
svými toxickými metodami nakazit celou společnost. S koronavirem si lidé časem poradí,
ale s lidmi ovládajícími dezinformační a nenávistné metody budou asi problémy stále

Nejlepší odpověď
Ametyst

To je dobré přirovnání. V některých situacích lze vidět i analogie s kukačkou v hnízdě.

Další odpovědi
Edison

Způsob existence virů je jeden z nejefektivnějších forem života. Jediné, vco potřebuje se nerozpadnout, nepotřebuje tedy v zásadě žádný přísun energie. Ten potřebuje jen když se „chce“ množit a k tomu využije hostitelskou buňku. Nakonec ji využije k vlastnímu maskování. Velmi efektivní a když si vezmeme, jak dlouho na zemi viry existují, lze s úspěchem tvrdit, že i velmi stabilní.

Kepler

Jistá podobnost tady je. Věřím ale s toxickými metodami politiků si lidé taky poradí. Můžou ale vzniknout jiné – beznadějný boj.