Lgee

Co si myslíte o teorii, že svět ovládá tajná skupina jelit?

Peníze přeci mají obrovskou moc.
Dokážete tuto teorii vyvrátit?

Nejlepší odpověď
Alesh

O této teorii ani sekundu nepochybuji, jsem o ní absolutně přesvědčen. Mají to dokonale propracované, ale to se dá vcelku čekat, protože 1) to nejsou žádní blbci, protože toho do svých řad určitě nepustí a 2) strukturu budují po staletí, čili už to dotáhli v podstatě k dokonalosti. Peníze jsou jen prostředkem moci.

Další odpovědi
Postmaster

Svět ovládá strach

zjentek

A kdo jiný by měl svět, jak ho známe, ovládat? Jen politici snad?

Kepler

Jasně: templáři, scientisté, zednáři, Židi. Putin a Kim. O tom žádná. Vyvrátit to nemusím, velmi jasně to vidí lidi s glaukomem.

tvaruzekcz

Tuto teorii lze velmi snadno vyvrátit. Tajná skupina elit ovládající svět by musela mít nějaký superpočítač, který by dokázal nasimulovat co stane když se pro něco rozhodnou – jinak totiž jejich rozhodnutí ztrácejí tu moc ovládat svět.

Ametyst

Možná že je tajná, ale svým záměrem očistit planetu od lidí, a mít ji pro sebe, se moc netají.

Pepa25

Jde o základní konspirační teorii, která má spoustu podteorii. A není třeba vyvracet něco, co nelze nijak potvrdit (obecné tvrzení „peníze mají obrovskou moc“ není důkaz)

Daidal

Že neovládá, protože to jsou nesmysly. Už jen všechno to znění a představy takových teorií jsou POŘÁDNĚ přitažené za vlasy. A opět, další kons. teorie, která se jen snaží něco na někoho hodit. V tomto případě nás „někdo“ ovládá, za vše můžou, za každou válkou, za každým JEJICH neštěstím… „pořád je všechno proti nám, v tomto světě se nedá žít, není tu žádná spravedlnost,.. peníze jsou zlé,…“ Jak bych vůbec mohl… když existuje… je to bez šance.."

Stačí se jen podívat na ty „originální původy“ vzniku těchto teorií. Stojí za tím Rothschildové (nebo spíš jejich oponenti), mocná bankéřská rodina, která v 18.-19. století působila v několika zemí Evropy a vzájemně spolupracovala a do jisté míry se sanžili ovlivnit trh/kurz (což není až tak zlé a „konspirační“, jak se na první pohled může zdát). Jednoduše každý z nich vytvořil v té zemi slušné bohatství (i díky dřívějšímu společnému bohatství, které pak jednotlivci rozšířili) a kolikrát se stali největší bankou (a věřitelem) v zemi. Díky vlastní šikovnosti a obratnosti. Ale nebyla za tím žádná elita v pozadí, kdo by vše řídil atd.
Stačí se podívat a skoro všechny ty konsp. teorie vycházejí z této zkreslené pravdy o docela obyčejná, ale jinak úspěšné a bohaté rodině.
K Rotschildům se váží hned dvě kons. teorie, které se vzájemně vystupňovaly. Tou první o zlých elitářích v pozadí, kteří o všem rozhodují. A tou druhou o zlých Židech, původcích všeho zla.
V historii bylo plno sekt, kultů, tajných spolků, mystérií (a to už od pravěku). Jen pro zasvěcené, nepřístupné pro veřejnost a pro ne-členy. Takové sekty nic neřídí, jen spolu sdílejí nějaké svoje přesvědčení/víru a poznatky a chodí na akce. Ale protože jsou tajné, tak to dává podnět ke vzniku pověstí o nich, co všechno umí a dělají, za čím vším stojí. Organizace, které existují v tichosti nebo jsou ve známosti, ale co se tam děje se neví. Protože je to zkrátka jen pro členy. Něco jako VIP. Ale není důvod v tom hledat něco víc, alespoň něco šíleně-konspiračního. KDyž lidé nevědí, o co jde, tak se někdy i bojí, ale hlavně fantazírují a snaží si to domyslet (ale ne logicky, realisticky a dokonce ani romanticky, ale snaží se vymýšlet ty největší šílenosti, protože je to láká… protože, co kdyby? A tak vznikají takové elity a podobně, pouze v myslích fantastů, kteří to berou až fanaticky a to na co „přišli“ a čeho se dovtípili berou jako svatou pravdu… protože si přejí, aby to byla pravda, i když je to nějaká šilená nebo dokonce negativní teorie--- lidé se vyžívají i v osočování a nenávisti. Hlavně jde o svalování té viny, neznalost a strach z neznáma/tajemna – samotné tajemno je přitahuje. Ale obávají se toho a čím dál víc si to „přikrášlují“).

Arne1

ano

elkon

Že je to nesmysl. Peníze nejsou všechno.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lgee

Zase tak dokonale ne :D nejake chybičky se tam najdou..

Alesh

např.?