dust8

Co si myslíte o neziskových organizacích?

Nejlepší odpověď
annas

Je zajímavé, že z reakcí na netu i na veřejnosti vyplývá, že mezi lidmi existuje zášť, závist, nenávist, urážejí se, je zajímavé, že při různých katastrofách  a neštěstích lidé pomáhají lidem právě prostřednictvím těchto organizací. Zřejmě záleží na tom, kdo stojí v jejich čele.

"Nejčastěji lidé lidé podle průzkumu Insight Lab darují na pomoc nemocným a lidem s handicapem (64,2 %), rádi také podpoří oblast děti, mladí, rodina (37, 1 %), humanitární pomoc a lidská práva (23 %) a životní prostředí, rozvoj regionů a ochranu zvířat (21, 4 %).!

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Ia_2U3qwi5YJ:­https://byznys­.ihned.cz/c1-65972010-cesi-radi-daruji-druhym-neziskove-projekty-podpo

Chci věřit, že prostředky, které se vyberou,  přijdou na místo. Když jsme v roce 1997při povodni měli v domě vodu,  téměř  rok jsme žili  v provizoriu, dostali jsme příspěvek,, , už nevím ani kolik ani od které to bylo organizace.  Příspěvek nejen pomohl, ale i potěšil.  Později jsme zase pomohli my.

Další odpovědi
anonym

nelze zevšeobecňovat a hodnotit všechny najednou … každá má jiné poselství, jiný účel, jiné a jinak motivované přispěvatele. Jmenuj nějaké konkrétní pokud chceš konkrétní reakci.

Možná ale narážíš na obecnou nenávist mezi některými čtenáři fake news. Neziskovky se staly terčem útoků protože jsou pro určité lidi nepohodlné. Vem si třeba prokoho je nepohodlná jakákoliv neziskovka která se orientuje na ochranu spotřebitele před šmejdy či nepoctivými výrobci a poskytovateli nevýhodných služeb. Ti všichni nebudou šetřit nadávkami a budou přispívat fake news portálům na provoz aby neziskovky špinily. Je to prostě jen běžný souboj protichůdných zájmů a občan obvykle neví co si o tom myslet, a buď v tom vlaje jak hadr ve větru nebo se prostě jen přidá ke stádu a hlasitě bučí s davem. Kdykoliv narazíš na nějakého trolla co někde používá fráze typu „prolhané neziskovky“ „vražedné neziskovky“ a podobné nesmysly narazil si na takového užitečného idiota co bučí s davem čtenářů fake news.