Lenka___

Která charitativní organizace je podle vás nejserioznější?

Prostřednictvím jaké pomáháte?

Odpovědi
gecco

Lékaři bez hranic…
😉
Pokud ale charitou myslíš ´posílání peněz někam´ – pak žádnou takovou společnost za dostatečně seriózní… Snad jen Člověk v tísni…

dědapetr

Tento https://www.do­bryandel.cz/

anonym

Snad Paraple,člověk v tísni,
Ony ty charity jsou někdy moc rozlezlé,že člověk ani neví kam dříve ty svoje prachy poslat.

zjentek

najdi si na světě nějaké potřebné, kterým můžeš pomoci a pomož (lidé, zvířata, části země) ..najdi si skutečně potřebné a najdi si je sama! Je to cesta, jak můžeš pochopit a pocítit význam slova pomoc.
Doplňuji:
oprava: procítit ;)

Pepa25

Pravidelně (měsíčně nebo aspoň jednou za rok) přispívám asi desítce neziskových organizací, které jsem si v rámci možností prověřil a dlouhodobě je sleduji.
Můžeš specifikovat, jak by měla být zaměřená (děti, senioři, zdraví, vzdělávání, zahraniční humanitární, zahraniční rozvojová)?
Doplňuji:
Otázka nebyla upřesněna, tak výčet těch známějších:

  • Člověk v tísni
  • Charita
  • Papežská misijní díla
  • Naděje
  • Lékaři bez hranic

atd.

Se všemi mám osobní zkušenost + s řadou dalších, když tak pošli zprávu.

suaeda

Hodně lidí postižených při velkých povodních mělo dobré zkušenosti s Adrou.

ivzez

Adra.
Znám lidi, kterým pomohla po povodních v roce 2002.
(Snad se od té doby nezhoršili …)