zjentek

Co si myslet o lidech, kteří neumí žít bez práce?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Normální zdraví lidi. Práce (nikoli jen zaměstnanecká) je povinnost. Zahálka, polehávání, nicnedělání, to je smrt. Bez práce se fakticky žít nedá.
Kdo se práci vyhýbá, ten ani nežije, ten živoří.

Další odpovědi
Filip84

Vždyť, v podstatě, celý život je o drobných obstaráváních. Jak chceš něco obstarat bez práce? To je nemožné, a podle toho pak ten život vypadá.

aliendrone

Hmmm. A CO bys chtěl dělat? Zírat do nebe a čuchat ke kytičkám? :o

hard work

Jediný důvod proč nechodit do práce jsou zdravotní problémy, ale i s těmi se dá pracovat. Záleží případ od případu, dle závažnosti zdravotních problémů.

Pokud na tom nejsi vyloženě hodně špatně, tak bys pracovat měl aspoň na částečný úvazek. Prospělo by to tobě i tvému životu.

zjentek

@hardwork: Zásadně nesouhlas. Totiž jde o to, že předem dokáži domýšlet konečné důsledky toho tak zvaného „prospěchu“, čímž je krátkozraké a v dlouhodobé rovině taky velmi patogenní „vydělat a užít“. Ale jinax otázku pochopil správně, je totiž špatně položena (jde o to, že i já mám té správné, pro mne prospěšné práce až nad hlavu…každý, kdo přestane „z povinnosti chodit do zaměstnání“ ji u sebe najednou shledá/objeví a zde je asi to tvé domnělé „prospělo by ti/nám“).

zjentek

nEJSEM „VYHRANĚN“ ANI NA JEDNU STRANU, ABY BYLO JASNÝ. jE TO JEN OTÁZKA „NESTRANÍKA“.

Filip84

aliendrone: Já znám takové lidi (trochu typ „Rokio“): oni jenom tak sedí a čumí, k čemu bych to přirovnal? Ano, kráva, když přežvykuje, tak podobně čumí. Jenom ne tak blbě, ne až tak.

Jim ta hlava, prostě, pořád „jede“ a řeší pakoniny. Takže oni sedí, čumí a hlava řeší pakoniny.

Rokio

Filip84: Co urážíš příslušníka bílé rasy a rodilého Čecha? Jsem pracující (i když na zkrácený úvazek) a podnikatel, který prodává moderní umění přes internet. Kromě toho mám pořádné vzdělání, jsem bezúhonný, nekouřím, nepiju, neberu drogy, negamblím, jsem cudný, jsem patriotem a přispívám dlouhodobě a pravidelně na charitu.

aliendrone

Filip84>>> Souhlasím, ale to je diskuze na HODNĚ dlouhý běh. :)

zjentek

😁😁😁

Aliene, NESTRAŠ! 🤭

aliendrone

zjentek>>> Vskutku jsem to tak hned z první nemyslel, ale venkoncem je to (byť neúmyslně) i tak DOBRÁ odpověď. NJN, jsem aliendrone, já umím, i když neumím! ;) :)

A ty neboj nic, na tebe se to NEVZTAHUJE! Pokud je mi známo, tak MEGAhříšníci tvého typu se dle církevních regulí ukládají do penálu obličejem dolů a tudíž obloha a kytičky NEHROZÍ! ;) :D :D