Kuf32e

Co se stane, pokud lid svrhne vládu?

Lid stále musí dodržovat ústavu.

Co se stane, pokud lid svrhne vládu?

Nejlepší odpověď
Mr. Marek

Že ještě lid svrhne vládu, neznamená změnu režimu a ústavy. ,,Svrhnout" se dá také demonstracemi, stávkami, protesty, tlakem na vyslovení nedůvěry…

Ústava je základní dohoda společnosti, která se vynucuje její dodržování.

Další odpovědi
Gonfaloniér

Republiková ústava taky vznikla převratem (a ne ze strany lidu). Její původ se tedy zakládá na neoprávněnosti, ale to už nikoho nezajímá. Neměnná není, legální je, co chce většina z lidu. Jinak jsou ustanovení v ústavě opět jen formality, které se dají měnit, včetně její zrušitelnosti a obměny.

Pokud lid svrhne vládu, tak se logicky změní vláda, popřípadě celý režim. Vláda není režim, takže obměna vlády není změnou celé formy vlády/státu, celého systému, režimu.

Drap

Tak nastoupí nová vláda. Jinak se většino nestane vůbec nic

cukrar

Lid nemůže svrhnou vládu, Nebo to myslíte jak?

MichaelOffic

Neznamená to že ji svrhnout nemůže a pak dodržovat ustavu nebo tu aktuální upravit od všeho brajglu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.