Complex

Co se stane, když spadne hvězda, například z Velkého vozu? Bude to pořád Velký vůz, nebo se souhvězdí přejmenuje?

Nejlepší odpověď
Edison

Padat hvězdu jsem teda fak ještě neviděl. Hvězdy zanikají zcela jinými mechanismy. A dokonce i mění své polohy na obloze.

Další odpovědi
aliendrone

Velký vůz NENÍ souhvězdí, ale asterimus sohvězdí Velká medvědice (Ursa major – UMa), to zaprvé. Za druhé – co se stane s vehiklem, když mu upadne kolečko? Skončí v pangejtu, tak jaképak přejmenovávání… ;) :D :D