mosoj

Co se stane, až dojdou peníze ?

Ministryně financí dnes oznámila, že ČR má peníze tak na dva měsíce (možná)! Co se stane až dojdou? Půjdeme do konkursu, nebo se použijí „soukromé“ peníze?

Nejlepší odpověď
marci1

Ministryně Schillerová řekla, že jestli se nerozjede ekonomika do června, hodlá jít znovu před poslance žádat o prohloubení schodku státního rozpočtu. 🙂

Další odpovědi
Pepa25

Peníze nedojdou. Ministryně prostě za pár týdnů či měsící navrhne novelu zákona o státním rozpočtu a nechá si navýšit deficit státního rozpočtu. Minimálně pár let to ještě bude fungovat. Pak budou úroky tak vysoké, že stát bude v dluhové pasti. Vzhledem k tomu, že nemám euro, tak nenastane řecký scénář, ale argentinský …

Drap

Konkurz nepřipadá v úvahu. Soukromé peníze snad pouze prodejem krytých dluhopisů. Stát má však i jiné možnosti.

jáára

tvl to jsou perly. jedna lepší než druhá.

autacek

Peněz je dost, z naprosté většiny jsou to jen digitální cifry v bankách.

Hospodaření státní pokladny je pak na jinou otázku.

Prohlášení mazané Alči jsem neslyšel, ale asi tím myslela že bilion již bude do dvou měsíců prošustrován a stát bude muset opět navýšit deficit. Pochopitelně na úkor dalších generací a rizikem pádu měny, měnové reformy, devalvace, případně jiných ne o víc populárních nástrojů jako brutální zatížení ať již určitých komodit, tak těch co pracují. Škrtání státních výdajů je obvykle až na posledním místě.

Arne1

Tiskárna bude tisknout další. Ale stejně – peníze jsou dnes fiktivní, ty skutečné se používají jen výjimečně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

mosoj

No uvidíme. Konec v nedohlednu. Já to pak připomenu. Dluhopisy budou kryté čím? Auťáčku a o jaké kase myslíš, že mluvila ministryně Shillerová. Ta se již dá dotovat jenom ze soukromých peněz a komu myslíš že na ně sáhnou první. Pravdou je že státní dluh lze ještě o něco prohloubit , ale pak následuje dluhová brzda. Je-li toto pravda, pak to znamená, že 500 000 000 000 Kč se buchlo za 4 měsíce!!!! Uvědomuješ si vůbec tu hrůzu co by v takovém případě následovalo??

autacek

@mosoj Já si to uvědomuju, uvědomuju si i že na podporu podnikání šel jen zlomek této sumy, zbytek se „vypařil“ jinde.

Zákon o dluhové brzdě je jen zákon, ten lze změnit, v nouzovém stavu i bez pralamentu. Když si to situace vyžádá.

Již dřív jsem uvedl, minulým politikům je vyčítáno že projedli a rozkradli minulost, ti současní projí a rozkradou budoucnost.

mosoj

Ano všechno se dá na papíře upravit. Jak se ale říká, z ho… nic nevyrobíš. Nebo tak nějak.

mosoj

A vůbec , má zde někdo představu kolik bude ND v roce 2021?

mosoj

Keplere o dluhové brzdě také nic nevíš, že.