Avatar uživatele
Remove_Kebab

Co se nosilo v 70. letech min. stol.?

Pamětníci a pamětnice, prosím pomoc, co nosili kluci a chlapi, dejme tomu 16–40 let, v ČSSR za oblečení a účesy v 70. letech? Líbí se mi styl minulých let a ty dnešní všudypřítomné kalhoty na půl žerdi a trička vytažená zpod mikin se mi hnusí (věc názoru), tak chci vypadat trochu slušně, protože lidi obecně dřív chodili upravenější než dnes.

Dámy, napište prosím, co se vám tehdy na klucích líbilo a co jste na nich třeba nesnášely (myslím módu).

Moc děkuji za odpovědi.

Zajímavá 0 před 2417 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

No, současná móda je opravdu na zblití. Vystavují se špeky a spodní prádlo. V 70. letech kluci nosili delší vlasy styl Beatles, kalhoty do zvonu nebo džíny (tehdy zvané texasky nebo rifle). No a holky krátké sukně, ale jenom ty, které měly hezké nohy. Za špekaté sloupy nebo kostnaté tyčky se tehdy ještě styděly.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Podívej se na nějaký film z té doby. Tam uvidíš oblečení . Například Saxana, Mům brácha má prima bráchu a jiné

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Mně to všechno pletly babky a tetky, takže vlna, hodně vlny, od ponožek přes vestičku po baret a na hlavě to žralo nejvíc!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Doplním, že zlom od minisukní k dlouhým nastal v roce 1975.
A ještě jeden postřeh: Tehdy si ještě ženy, natož muži, neholily nohy, podpaží, klín… Chlupaté ženské nohy v bílých punčochách – to byla bomba!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek