Michal Kole

Co se má dělat, když se natankuje plná nádrž a pak z prodavačky vyleze, že karty nejdou a bankomat v blízkosti není?

Nejlepší odpověď
fablen

Tohle bych tedy zažít nechtěla a myslím, že tato informace by měla být uvedena určitě už na stojanu, aby si zákazník natankoval pouze za tolik, kolik má peněz v peněžence… Asi bych tam na sebe nechala kontaktní údaje, předložila OP a odjela někam vybrat a vše poté vyrovnat. Jak jinak to řešit.

Další odpovědi
mojitek

Rozhodně chyba není na straně zákazníka,měli to tam výslovně uvést a na viditelném místě kde by to bylo vidět ještě před natankováním.Ale když už se stane,tak asi občanka,opis spz a že se to zaplatí až jim to bude fungovat.Ovšem když je to úplně mimo zákazníkovo bydliště tak nevím.Prodavačka musí kontaktovat nadřízeného ,pak je to na dohodě.Ale nemůžou nikoho nutit aby jezdil a utrácel za benzín/naftu jen kvůli jejich chybě.

Drap

Stalo se mi to. Dohodli jsme se, opsali si doklady nechal jsem tam telefon a druhý den jsem to jel zaplatit v hotovosti.

honza19hk

je to jejich chyba tak ať se staraj,pokud to nemají vyvěšené u stojanů,tak bych je seřval a odjel.Je to jejich problém ne?

lilleček

Bohužel se to občas stane a ne jen u benzínky ale i v super/hyper­marketu a většinou za to nemůže ani ten obchodník … když přístroj na karty přestane spolupracovat zrovna v tu chvíli … avšak pokud problém trvá, musí to obchodník nějakým způsobem oznámit … v létě když sem byla na brigádě v obchodě jako pokladní se mi to jednou stalo, že paní měla velkej nákup, chtěla zaplatit kartou, ale transakce neproběhla .. chyba obchodu to nebyla a muselo se počkat než se to zase znovu „nastartuje“ jenže to by při frontách v obchodě nešlo .. paní tedy musela nechat nákup u pokladny a vybrat v nejbližším bankomatu .. horší je, když ten bankomat poblíž není …

Michal Kole

Drápe, žádnou zástavu, nejsi povinen dávat.

S tou občankou to není právě čisté, protože si můžou přečíst jiné osobní údaje co jsou na občance (rodné číslo) a to zneužít.