Kilián

Je jedno, kterou stranou vložíte platební kartu do bankomatu?

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda-li záleží na tom, jakou stranou vložíte debetní kartu (raiffeisen bank) do bankomatu. Karta nemá šipku a jde mi o to, zda-li se karta může v případě vložení špatnou stranou v bankomatu zaseknout. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
mosoj

Čipem dopředu a navrch. Kartu ti to spolkne když budeš mít kartu v bankomatu a machrovat s pinem. Pořádně si ho ulož do hlavy.
Na jakoukoliv jinou polohu karty bankomat nebude reagovat.

lota

Není to jedno, ale nikdy si to také nepamatuju. Na bankomatu bývá názorný obrázek.