huxa

co se dělá v technickém kreslení?

(mířeno spíše na lidi, kteří se toto učí/učili a na michala kolesu ;) )

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Učí se kreslit plavající ženy v pravoúhlém promítání 6 průmětnách a v morgranově promítání v deskriptivní geometrii:-)

Učí se základy jak držet tužku, jaké se používají pomůcky pro ruční kreslení, papíry, jak se „gumují chyby“, jak se chyby opravují již na hotových výkresech,
jak má vypadat výkresový list, jaké se používají čáry tloušťak přerušení, jak se kreslní základní geometrická tělesa (kvárdr, kužel, jehlan, válec), jak se zobrazjí strojní součásti šroub, klín, kolik, čep, hřídel ozubené kolo, pero jak se kreslí řezy, průřezy součástmi, jak se kótují, aby byli vidět jejich rozměry,jak se kreslí sestravy strojů, schémata pneumatická, hydraulická, elektrická, kinetická

a ještě jsem na spoustu věcí zapomněl.

Další odpovědi
anonym

Zjednodušeně řešeno – technické výkresy.

Google by Ti odpověděl následující:
VOLITELNÝ PŘEDMĚT: TECHNICKÉ KRESLENÍ
Charakteristika vyučovacího předmětu:
Vyučovací předmět technické kreslení je zařazen jako volitelný předmět v devátém ročníku
v hodinové dotaci 1 hodina týdně.
Předmět má žákům umožnit zvládnout základy technického kreslení potřebné pro další
studium, ale i pro praktický život. Žáci by se měli naučit používat pomůcky a materiály pro
rýsování, rýsovat tužkou, používat šablony, popisovat technickým písmem, zobrazovat tělesa
do roviny. V neposlední řadě se seznámit s moderní technikou, technickým softwarem.
Předmět vede žáky k přesnosti a pečlivosti a výraznou měrou přispívá k rozvoji jejich
prostorové představivosti. Je určen především žákům, kteří mají zájem o studium s
technickým zaměřením, svým pojetím navazuje na předmět matematika.