Michal Kole

Proč zaměstnavatelé nechtí dávat práci domů i řadovým zaměstnancům a maximálně ji dovolí top managementu?

Mě dát do kolektivu, to by byla pro zaměstnavatele sebevražda 🙂

Být v kolektivu ve škole to bylo pro mě psycho. ☹

Já můžu dělat POUZE z DOMOVA.
Doplňuji:
Jsou práce co jdou dělat z domova přes počítač

např. kreslit v CADu, generovat CNC programy z CAD do CAM, …

Nejlepší odpověď
Vseznalek88

Zaměstanavatelé nechávají pracovat z domova takové zaměstnance v takových oborech, kde je to pro ně výhodné. Neslyšel jsem o tm, že by někdo z TOP managementu pracoval trvale z domova.

Tvoje " Já můžu dělat POUZE z DOMOVA" je jasný signál o tom že pracovat nechceš. Chceš prostě sedět doma a mít za to peníze.

Nebo jakou KONKRÉTNÍ práci si se svými znalostmi a ZKUŠENOSTMI představuješ, že by jsi mohl vykonávat??

Pokud máš konkrétní představu, tak nní nic jednoduššího, než začít z domova podnikat.
Je středa – úřední den. Tak se seber e běž si založit živnostenský list!!
Doplňuji:
Kreslit v CADu není konkrétní práce. To je pouze prostředek k práci.
Kreslit v CADu umí dnes 90% průmyslováků.
Otázkou je co by jsi kreslil, aby jsi byl potřebný.
Pokud máš nějaký nápad, tak znovu opakuji. Založ si živnostenský list, pořiď si AUTOCAD ( limitovaná edice ti do začátku bohatě stačí a pořizovací cena tam bude okolo 30.000,– Kč na to dostaneš půjčku v kterékoli bance). Pak už jen tu svou práci realizuj a nabízej firmám hotové projekty ( o výkresy ozubených kol asi mít zájem nebudou). Na druhou stranu … pokud někam pošleš ukázku svých prací v dwg(třeba jen ty hřídele a ozubená kola obkreslená z uebnic), tak máš už zase o krok blíže k získání zaměstnání.
Zatím si můžeš dát inzerát do DEIXE že nabízíš passportizaci. Nebo si zaplať školení – rekvalifikaci … jen neseď doma.

Další odpovědi
arygnoc

niekedy to nejde.

predsa Vám nedám domov aparát za pár mega a vy ho niekde v záchvate nostalgie niekomu darujete.

čo som neplavec?
Doplňuji:
to síce máte pravdu, ale konštruktérov i programátorov potrebujem mať poruke (vo výrobe).
Doma sú mi prd platní.

Verte mi, robím v strojárenstve.

jpau

Myslím si že Vseznalek na to v druhém odstavci své odpovědi dokonale kápnul 😉.

Jinak u nás v práci třeba spoustu lidí dělá doma (nebo všude možně, prostě mimo firmu) a není s tím problém. Funguje to ale tak, že jsou totálně nasazení (pracují třeba do 03:00 nebo třeba celou noc když je to potřeba) a jsou u nich rozhodující výsledky. Každému je pak jedno, jak (a kde) těch výsledků dosáhne.

Uvědom si, že tě doma nikdo nebude platit od hodiny a na to, aby ti svěřili firmení vybavení tak tě musí nějakou dobu znát – tzn. musíš s nimi nějakou dobu dělat.

Další věc je ta, že konstruktér (pokud nejsi CAD opice – nepředěláváš existující výkresy do cad apod.) musí být v přímém kontatktu se zákazníkem (zpravidla to bývá člověk, takže máš problém) a technolog s konstruktérem a výrobou (pozor na to, ve výrobě je těch lidí ještě víc!). Tzn. Tvůj problém se neřeší ani kdyby jsi byl doma…

Pokud jsi opravdu tak asociální, jako ze sebe děláš pak nemáš v lidské společnosti (firmě) co dělat a místo pobírání důchodu by si měl být někde zavřený (ve svém vlastním zájmu). Osobně se ale přikláním k tomu, že jsi spíš lenoch, pro kterého je jednoduší se litovat a pokládat nesmyslné dotazy (už jenom to, že Tvoje otázky tady tvoří tak 1/10 vypovídá o tom, že takový asociál nejsi – tím co děláš popíráš co říkáš). Tolik alespoň můj názor.

Drap

Před mnoha a mnoha léty přišli zaměstnavatelé na to, že je výhodnější mít soustředěnou výrobu v jednom větším celku. Pokud by na toto nepřišli, tak dodnes by nebyly vznikly manufaktury a dodnes by nebyli ani žádné fabriky a všichni by dělali jen doma.

Robert_PM

Vrátného z domova dělat nemůžeš. Jelikož NAPROSTO NIC NEUMÍŠ, nemůžeš dělat z domova. Věř mi, i na tuto pěknou otázku Ti rádi odpovědí v PL v Dobřanech, kde dříve či později skončíš, a to nikoli na dobu čtrnácti dní…