Michal Kole

Co se dělá, když umře domácí mazlíček ať je to křeček, myš, pes, kočka, nebo prase, kráva, kůň?

Jak se nakládá s ostatky zvířete? U člověka se zavolá praktická lékařka nebo záchranka a pohřební služba.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, johana 56, hanny 2, Nikkol, briketka10, anonym, Mrs.problem před 3052 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je to domácí mazlíček, tak se truchlí. Malá zvířata jako křečky , morčata, andulky, kočky a psi si většina majitelů zakope doma na zahrádce. U větších zvířat, jako je kůň kráva, prase, a podobně se musí zavolat kafilérka, která zvíře odveze a zpracuje.
Každé zvíře se po smrti stává nebezpečným, biologickým odpadem a podle toho by se s ním mělo zacházet.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
anonym

Doplňuji odkaz od Sůwy-dle pokynů OVZ se pohřbívání psů řídí hmotností uhynulého psa.Já chovám pejsky velikosti poníka ale do kafilerky bych je nikdy neposlala.Ptala jsem se proto na "úřadě" a byla mi sdělena max.váha do které je možno psa pohřbít .Zároveň mi bylo ale sděleno: "Ale kdo by to kontroloval a dodatečně vážil,že?"A tak se podle toho řídím....:D
Doplňuji:
Pokud vlastníte koně,může být pohřben na vašem pozemku,za dodržení určitých podmínek,které sdělí OVZ. Zde několik odpovídajících uvedlo nesprávné informace.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Sůwa

Pohřbení zvířete a to i na vlastním pozemku je upraveno zákonem, aby byly dodrženy hygienické předpisy:
http://www.agroweb.cz/…
Bohužel jsem tuto smutnou povinnost měla vloni na chalupě a vykopat v suché jílovité půdě hrobeček do 80 cm bylo značně namáhavé i když jinak velký nebyl ;-(.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

bolak

Tak jak říká Drap, malý kusy jdou pod zem, tam není potřeba nikoho obtěžovat. Ty větší halt jdou zase ke zpracování > http://www.liveleak.com/…

Koloběh života.
Doplňuji:
Reuef: genální kočkolet, kde se to dá koupit? :)

* (kam se na tohle hrabe nějakej plyšák z heureky ;)

Upravil/a: bolak

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?barnajka Nahlásit

briketka10

kocourka s kočičkou mám pohřbeného na zahrádce, křečka taky..
a to video od bolaka byl názorný příklad, proč nekupuju hamburgery bléé !!

0 Nominace Nahlásit

U malých zvířat zůstává rozhodnutí na majiteli. Vlastní či zprostředkovaný pohřeb, likvidace péčí veterináře (jeho kontaktů) ap.
U hospodářskýc (velkých) zvířat je ze zákona nutné nechat to příslušné organizaci. Rovněž záleží v těchto případech na tom, proč a jak zvířata uhynula, neboť se dají zpracovat i jiným, užitečnějším způsobem.
Praxe

0 Nominace Nahlásit

anonym

Když zemře drobné zvířectvo (obzvlášť domácí mazlíček), tak se najde plácek, kde to nikomu nebude vadit, a tam se mrtvolka pochová. Optimální je, když to může být na vlastním pozemku.
U hospodářských zvířat se to takto řešit nesmí. Měl by se zavolat veterinář, který určí příčinu smrti zvířete (vyloučit infekci apod.), a mrtvola zvířete se zlikviduje v kafilerii.

0 Nominace Nahlásit

Reuef

tady je zajimavy reseni viz zdroj :

Zdroj: http://hobby.idnes.cz/vrtulnik -z-mrtve-kocky-07x-/hobby-mazl icci.aspx?c=A120604_145412_hob by-mazlicci_bma

0 Nominace Nahlásit

huxa

také mám zkušenost se zakopávání kočiček v humně :)

Kamarádce nedávno umřel kůň, dali jej na kremaci, poté si můžou zakopat popel :)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
jahodovka

Asi vím co máš na mysli a oni pro něj přijeli? Nebo jste ho museli odvést? To nevím jestli bych zvládla.

před 1425 dny Odpovědět Nahlásit
janulee

My ho máme doma, takže takový problém to není. Horší to je, když zůstane tělo a kremace se neudělá. To se potom řeší pro mě nepřijatelným způsobem.

před 1425 dny Odpovědět Nahlásit
jahodovka

To je pro majitele těžké, když se nemůže pořádně rozloučit a nebo uložit tělo (popel) kam chce.

před 1434 dny Odpovědět Nahlásit
janulee

My máme také po kremaci kočky. Máme urnu a já jsem ráda, že vím, kde tělo skončilo. Nechtěla bych zažít, že nevím kde je.

před 1434 dny Odpovědět Nahlásit
titanic154

sežereme ho?

před 1786 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata