Avatar uživatele
Michal Kole

Co se dělá, když umře domácí mazlíček ať je to křeček, myš, pes, kočka, nebo prase, kráva, kůň?

Jak se nakládá s ostatky zvířete? U člověka se zavolá praktická lékařka nebo záchranka a pohřební služba.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, johana 56, hanny 2, Nikkol, briketka10, anonym, Mrs.problem před 4292 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pokud je to domácí mazlíček, tak se truchlí. Malá zvířata jako křečky , morčata, andulky, kočky a psi si většina majitelů zakope doma na zahrádce. U větších zvířat, jako je kůň kráva, prase, a podobně se musí zavolat kafilérka, která zvíře odveze a zpracuje.
Každé zvíře se po smrti stává nebezpečným, biologickým odpadem a podle toho by se s ním mělo zacházet.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Doplňuji odkaz od Sůwy-dle pokynů OVZ se pohřbívání psů řídí hmotností uhynulého psa.Já chovám pejsky velikosti poníka ale do kafilerky bych je nikdy neposlala.Ptala jsem se proto na „úřadě“ a byla mi sdělena max.váha do které je možno psa pohřbít .Zároveň mi bylo ale sděleno: "Ale kdo by to kontroloval a dodatečně vážil,že?"A tak se podle toho řídím…:D
Doplňuji:
Pokud vlastníte koně,může být pohřben na vašem pozemku,za dodržení určitých podmínek,které sdělí OVZ. Zde několik odpovídajících uvedlo nesprávné informace.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Pohřbení zvířete a to i na vlastním pozemku je upraveno zákonem, aby byly dodrženy hygienické předpisy:
http://www.agro­web.cz/Pohrbe­ni-zvirete-jen-za-podminek-zakona__s43x5621­0.html
Bohužel jsem tuto smutnou povinnost měla vloni na chalupě a vykopat v suché jílovité půdě hrobeček do 80 cm bylo značně namáhavé i když jinak velký nebyl ;-(.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Tak jak říká Drap, malý kusy jdou pod zem, tam není potřeba nikoho obtěžovat. Ty větší halt jdou zase ke zpracování > http://www.li­veleak.com/vi­ew?i=1c6_1250175155

Koloběh života.
Doplňuji:
Reuef: genální kočkolet, kde se to dá koupit? :)

  • (kam se na tohle hrabe nějakej plyšák z heureky ;)

Upravil/a: bolak

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?barnajka Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

kocourka s kočičkou mám pohřbeného na zahrádce, křečka taky..
a to video od bolaka byl názorný příklad, proč nekupuju hamburgery bléé !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

U malých zvířat zůstává rozhodnutí na majiteli. Vlastní či zprostředkovaný pohřeb, likvidace péčí veterináře (jeho kontaktů) ap.
U hospodářskýc (velkých) zvířat je ze zákona nutné nechat to příslušné organizaci. Rovněž záleží v těchto případech na tom, proč a jak zvířata uhynula, neboť se dají zpracovat i jiným, užitečnějším způsobem.
Praxe

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Když zemře drobné zvířectvo (obzvlášť domácí mazlíček), tak se najde plácek, kde to nikomu nebude vadit, a tam se mrtvolka pochová. Optimální je, když to může být na vlastním pozemku.
U hospodářských zvířat se to takto řešit nesmí. Měl by se zavolat veterinář, který určí příčinu smrti zvířete (vyloučit infekci apod.), a mrtvola zvířete se zlikviduje v kafilerii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reuef

tady je zajimavy reseni viz zdroj :

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/vrtulnik-z-mrtve-kocky-07x-/hobby-mazlicci.aspx?c=A120604­_145412_hobby-mazlicci_bma

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

také mám zkušenost se zakopávání kočiček v humně :)

Kamarádce nedávno umřel kůň, dali jej na kremaci, poté si můžou zakopat popel :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marcelus

Předloni nám umřel pejsek a celá rodina jsme z toho byli hodně špatní. Nakonec jsme se rozhodli, že ho necháme zpopelnit a aspoň takto jsem si na něj uchovali krásnou vzpomínku…děkujeme firmě, která nám vyrobila krásnou porcelánovou urnu i s fotografií..
https://www.ceske-urny.cz/vzpominka-na-psy-a-kocky-2/

Avatar uživatele
Derrynka

A kde jste ho nechali zpopelnit? Krematorium zvířat totiž urničky dává :) Nemuseli jste si nechat dělat :)

Avatar uživatele
Vercule

Co jsem se teď dívala, tak Krematorium zvířat Praha má teď i nové urničky. Moc hezké. Sleduju je na FB a přidávají nové věci pro majitele. Moc hezké.

Avatar uživatele
Vercule

My jsme z Ústí, takže jsme je oslovili tady kremacezviratus­ti.cz. A jsem za to ráda, je to opravdu moc hezký obřad a důstojný odchod. Za nás tuto službu mohu jedině doporučit.

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Tady ta služba je super. Já jsem moc ráda, že tady v Ústí je. Ale co jsem se dívala, tak ona je i v Praze, Plzni, Budějovivích. Je opravdu dostupná hodně lidem.

Avatar uživatele
Cizecek.M

A to se teda s dovolením přidám :) Ty urničky jsou skvělé. Doma taky máme a je nesmrtelnáa věčná vzpomínka.

Avatar uživatele
Derrynka

Ano, to mohu jen potvrdit! My ji doma máme a svítí nám u ní svíčka. Denně, pořád. Pořád vzpomínáme.

Avatar uživatele
Vercule

Oni mají teď i nové urničky. Moc hezké. Já je sleduju na FB a oni mi tam vyskakují jejich novinky. A právě ty urničky mě hodně zaujaly :)

Avatar uživatele
Cizecek.M

Máme to stejně. A taky denně vzpomínáme. Myslím, že v našem srdíčku bude navždy. Jsem moc ráda, že jsme mohli zajistit důstojný odchod.

Avatar uživatele
KaraskovaAl

A ty doma urničku máš? Já jsem se dívala, že ta krematoria dávají i nějaké upomínkové předměty. Využila jsi jejich nabídky?

Avatar uživatele
Kajolka

No, takže my jsme se s nimi spojili a vše nám zastili. Jsem za to moc ráda a děkuji všem za info!

Avatar uživatele
Cizecek.M

Není zač, od toho jsme tu, abysme si pomohli. Kor, když se jedná o tak smutnou a závažnou situaci :(

Avatar uživatele
Honzin8

Tak super. A proč jste se vlastně rozhodli to řešit touto cestou? Neměli jste jinou možnost? A kolik vás to celé stálo?

Avatar uživatele
Cizecek.M

Hele, ona je jako jediná možnost – a to zahrada nebo nějaká možnost pohřbu. Ale jak tato možnost není, pak jedině ta kremace. Cokoli jiného je prostě cesta do kafilerky…

Avatar uživatele
Cizecek.M

No, ta cena hodně záleží na tom, koho necháváš zpopelnit, jaké služby využiješ. Je to individuální, ale klidně jim napiš mail, oni ti řeknou, co a jak…

Avatar uživatele
Kajolka

ahoj, my třeba možnost pohřbu třeba na zahradě nemáme. A jako promiň veterina? To je přímá cesta do kafilerky a to fakt nechci :(

Avatar uživatele
Vercule

Neee, to máš naprostou pravdu… Veterina se prostě rovná kafilerce… Ale to krematorium zvířat si myslím, že je výborná alternativa… Taky jsem si k tomu hledala info a velmi mile mě překvapili.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Ahoj, oni jsou profíci. My je máme v Ústí a byla jsem fakt ráda, že jsem je mohla oslovit, protože sama nevím, co bych dělala.

Avatar uživatele
Vercule

Kdy jsi u nich byla? A máš doma nějaký ten jejich upomínkový předmět?

Avatar uživatele
Vercule

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak to u nich vlastně probíhá? A odvezou psa?

Avatar uživatele
SuzanKa

Malý zvířátka jsme pohřbívali na zahradě, ale když nám zemřel pes, tak jsme ho nechali zpopelnit u https://www.kre­matoriumzvirat­praha.cz/. Výborná služba.

před 1142 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
GabulkaA

Já jsem se na jejich web koukala a vypadá to důstojně… My to už nemusíme řešit, ale pro ostatní – jak to u nich probíhá?

před 1114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kikulinka85

Je to tak, že se jim ozveš. Oni ti pejska buď sami odvezou nebo jim ho přivezeš a oni ho připraví ke kremaci.

před 1052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kajolka

Aha, takže je možné jim i napsat a oni se odvoz postaraji?

Avatar uživatele
walerianecek

My jsme byli velmi překvapeni kompletním zajieštěním posledního rozloučení. Právě od odvozu, až po samotnou kremaci a předání upomínkových předmětů.

Avatar uživatele
Sabulak

Aha, takže u toho krematoria zvířat Praha není potřeba nějaká objednávka předem?

Avatar uživatele
GabulkaA

Jo? Tak to by bylo super. Oni mají nějakou non stop linku?

Avatar uživatele
SuzanKa

Ano, máme s nimi stejnou zkušenost. Jsou perfektí v tom, že se s nimi dá na všem a hlavně hned domluvit…

před 1022 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jahodovka

Asi vím co máš na mysli a oni pro něj přijeli? Nebo jste ho museli odvést? To nevím jestli bych zvládla.

před 2665 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
janulee

My ho máme doma, takže takový problém to není. Horší to je, když zůstane tělo a kremace se neudělá. To se potom řeší pro mě nepřijatelným způsobem.

před 2665 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jahodovka

To je pro majitele těžké, když se nemůže pořádně rozloučit a nebo uložit tělo (popel) kam chce.

před 2674 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
janulee

My máme také po kremaci kočky. Máme urnu a já jsem ráda, že vím, kde tělo skončilo. Nechtěla bych zažít, že nevím kde je.

před 2674 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
titanic154

sežereme ho?

před 3026 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek