Michal Kole

Co se dělá, když umře domácí mazlíček ať je to křeček, myš, pes, kočka, nebo prase, kráva, kůň?

Jak se nakládá s ostatky zvířete? U člověka se zavolá praktická lékařka nebo záchranka a pohřební služba.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je to domácí mazlíček, tak se truchlí. Malá zvířata jako křečky , morčata, andulky, kočky a psi si většina majitelů zakope doma na zahrádce. U větších zvířat, jako je kůň kráva, prase, a podobně se musí zavolat kafilérka, která zvíře odveze a zpracuje.
Každé zvíře se po smrti stává nebezpečným, biologickým odpadem a podle toho by se s ním mělo zacházet.

Další odpovědi
anonym

Doplňuji odkaz od Sůwy-dle pokynů OVZ se pohřbívání psů řídí hmotností uhynulého psa.Já chovám pejsky velikosti poníka ale do kafilerky bych je nikdy neposlala.Ptala jsem se proto na „úřadě“ a byla mi sdělena max.váha do které je možno psa pohřbít .Zároveň mi bylo ale sděleno: "Ale kdo by to kontroloval a dodatečně vážil,že?"A tak se podle toho řídím…:D
Doplňuji:
Pokud vlastníte koně,může být pohřben na vašem pozemku,za dodržení určitých podmínek,které sdělí OVZ. Zde několik odpovídajících uvedlo nesprávné informace.

Sůwa

Pohřbení zvířete a to i na vlastním pozemku je upraveno zákonem, aby byly dodrženy hygienické předpisy:
http://www.agro­web.cz/Pohrbe­ni-zvirete-jen-za-podminek-zakona__s43x5621­0.html
Bohužel jsem tuto smutnou povinnost měla vloni na chalupě a vykopat v suché jílovité půdě hrobeček do 80 cm bylo značně namáhavé i když jinak velký nebyl ;-(.

bolak

Tak jak říká Drap, malý kusy jdou pod zem, tam není potřeba nikoho obtěžovat. Ty větší halt jdou zase ke zpracování > http://www.li­veleak.com/vi­ew?i=1c6_1250175155

Koloběh života.
Doplňuji:
Reuef: genální kočkolet, kde se to dá koupit? :)

  • (kam se na tohle hrabe nějakej plyšák z heureky ;)

briketka10

kocourka s kočičkou mám pohřbeného na zahrádce, křečka taky..
a to video od bolaka byl názorný příklad, proč nekupuju hamburgery bléé !!

www

U malých zvířat zůstává rozhodnutí na majiteli. Vlastní či zprostředkovaný pohřeb, likvidace péčí veterináře (jeho kontaktů) ap.
U hospodářskýc (velkých) zvířat je ze zákona nutné nechat to příslušné organizaci. Rovněž záleží v těchto případech na tom, proč a jak zvířata uhynula, neboť se dají zpracovat i jiným, užitečnějším způsobem.
Praxe

anonym

Když zemře drobné zvířectvo (obzvlášť domácí mazlíček), tak se najde plácek, kde to nikomu nebude vadit, a tam se mrtvolka pochová. Optimální je, když to může být na vlastním pozemku.
U hospodářských zvířat se to takto řešit nesmí. Měl by se zavolat veterinář, který určí příčinu smrti zvířete (vyloučit infekci apod.), a mrtvola zvířete se zlikviduje v kafilerii.

Reuef

tady je zajimavy reseni viz zdroj :

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/vrtulnik-z-mrtve-kocky-07x-/hobby-mazlicci.aspx?c=A120604­_145412_hobby-mazlicci_bma

huxa

také mám zkušenost se zakopávání kočiček v humně :)

Kamarádce nedávno umřel kůň, dali jej na kremaci, poté si můžou zakopat popel :)

marcelus

Předloni nám umřel pejsek a celá rodina jsme z toho byli hodně špatní. Nakonec jsme se rozhodli, že ho necháme zpopelnit a aspoň takto jsem si na něj uchovali krásnou vzpomínku…děkujeme firmě, která nám vyrobila krásnou porcelánovou urnu i s fotografií..
https://www.ceske-urny.cz/vzpominka-na-psy-a-kocky-2/

Derrynka

A kde jste ho nechali zpopelnit? Krematorium zvířat totiž urničky dává :) Nemuseli jste si nechat dělat :)

Vercule

Co jsem se teď dívala, tak Krematorium zvířat Praha má teď i nové urničky. Moc hezké. Sleduju je na FB a přidávají nové věci pro majitele. Moc hezké.

Vercule

My jsme z Ústí, takže jsme je oslovili tady kremacezviratus­ti.cz. A jsem za to ráda, je to opravdu moc hezký obřad a důstojný odchod. Za nás tuto službu mohu jedině doporučit.

KaraskovaAl

Tady ta služba je super. Já jsem moc ráda, že tady v Ústí je. Ale co jsem se dívala, tak ona je i v Praze, Plzni, Budějovivích. Je opravdu dostupná hodně lidem.

Cizecek.M

A to se teda s dovolením přidám :) Ty urničky jsou skvělé. Doma taky máme a je nesmrtelnáa věčná vzpomínka.

Derrynka

Ano, to mohu jen potvrdit! My ji doma máme a svítí nám u ní svíčka. Denně, pořád. Pořád vzpomínáme.

Vercule

Oni mají teď i nové urničky. Moc hezké. Já je sleduju na FB a oni mi tam vyskakují jejich novinky. A právě ty urničky mě hodně zaujaly :)

Cizecek.M

Máme to stejně. A taky denně vzpomínáme. Myslím, že v našem srdíčku bude navždy. Jsem moc ráda, že jsme mohli zajistit důstojný odchod.

KaraskovaAl

A ty doma urničku máš? Já jsem se dívala, že ta krematoria dávají i nějaké upomínkové předměty. Využila jsi jejich nabídky?

Kajolka

No, takže my jsme se s nimi spojili a vše nám zastili. Jsem za to moc ráda a děkuji všem za info!

Cizecek.M

Není zač, od toho jsme tu, abysme si pomohli. Kor, když se jedná o tak smutnou a závažnou situaci :(

Honzin8

Tak super. A proč jste se vlastně rozhodli to řešit touto cestou? Neměli jste jinou možnost? A kolik vás to celé stálo?

Cizecek.M

Hele, ona je jako jediná možnost – a to zahrada nebo nějaká možnost pohřbu. Ale jak tato možnost není, pak jedině ta kremace. Cokoli jiného je prostě cesta do kafilerky…

Cizecek.M

No, ta cena hodně záleží na tom, koho necháváš zpopelnit, jaké služby využiješ. Je to individuální, ale klidně jim napiš mail, oni ti řeknou, co a jak…

Kajolka

ahoj, my třeba možnost pohřbu třeba na zahradě nemáme. A jako promiň veterina? To je přímá cesta do kafilerky a to fakt nechci :(

Vercule

Neee, to máš naprostou pravdu… Veterina se prostě rovná kafilerce… Ale to krematorium zvířat si myslím, že je výborná alternativa… Taky jsem si k tomu hledala info a velmi mile mě překvapili.

Cizecek.M

Ahoj, oni jsou profíci. My je máme v Ústí a byla jsem fakt ráda, že jsem je mohla oslovit, protože sama nevím, co bych dělala.

Vercule

Kdy jsi u nich byla? A máš doma nějaký ten jejich upomínkový předmět?

Vercule

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak to u nich vlastně probíhá? A odvezou psa?

SuzanKa

Malý zvířátka jsme pohřbívali na zahradě, ale když nám zemřel pes, tak jsme ho nechali zpopelnit u https://www.kre­matoriumzvirat­praha.cz/. Výborná služba.

GabulkaA

Já jsem se na jejich web koukala a vypadá to důstojně… My to už nemusíme řešit, ale pro ostatní – jak to u nich probíhá?

Kikulinka85

Je to tak, že se jim ozveš. Oni ti pejska buď sami odvezou nebo jim ho přivezeš a oni ho připraví ke kremaci.

Kajolka

Aha, takže je možné jim i napsat a oni se odvoz postaraji?

walerianecek

My jsme byli velmi překvapeni kompletním zajieštěním posledního rozloučení. Právě od odvozu, až po samotnou kremaci a předání upomínkových předmětů.

Sabulak

Aha, takže u toho krematoria zvířat Praha není potřeba nějaká objednávka předem?

GabulkaA

Jo? Tak to by bylo super. Oni mají nějakou non stop linku?

SuzanKa

Ano, máme s nimi stejnou zkušenost. Jsou perfektí v tom, že se s nimi dá na všem a hlavně hned domluvit…

jahodovka

Asi vím co máš na mysli a oni pro něj přijeli? Nebo jste ho museli odvést? To nevím jestli bych zvládla.

janulee

My ho máme doma, takže takový problém to není. Horší to je, když zůstane tělo a kremace se neudělá. To se potom řeší pro mě nepřijatelným způsobem.

jahodovka

To je pro majitele těžké, když se nemůže pořádně rozloučit a nebo uložit tělo (popel) kam chce.

janulee

My máme také po kremaci kočky. Máme urnu a já jsem ráda, že vím, kde tělo skončilo. Nechtěla bych zažít, že nevím kde je.

titanic154

sežereme ho?